Як оплачувати працю працівників, які направлені у відрядження?


Службове відрядження - це поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв'язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства). При цьому інший населений пункт може знаходитись на значній відстані від місця роботи та проживання працівника, що потребує певного часу для того, щоб добратись до місця відрядження. Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.
Таким чином, відповідно до цих змін працівникам виплачується заробітна плату за виконану роботу у відрядженні у разі, коли її розмір вищий збереженого середнього заробітку за цей період. Якщо за виконану у відрядженні роботу заробітна плата працівників нижче їх середнього заробітку, що зберігається, то їм виплачується середній заробіток.
Керівник підприємства або його заступник направляє працівників у відрядження наказом (розпорядженням) про відрядження із зазначенням: пункту призначення, найменування підприємства, куди відряджається працівник, строку й мети відрядження. Час перебування працівника у відрядженні згідно з наказом керівника підприємства йому мають здійснити слідуючи виплати:
1) добові за час перебування у відрядженні.
2) вартість проїзду до місцяпризначення і назад,
3) витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством.
За відрядженими працівниками зберігаються протягом усього часу відрядження місце роботи (посада) і середній заробіток.

Джерело: Лист від 25.01.2012 р. N 90/13/84-12 Міністерства соціальної політики України.© 2016-2017, WWW.MISCE.INFO “Місце інформації”. Всі права захищені
Публікація всіх авторських матеріалів та відеороликів дозволена тільки за умови прямого лінка на сайт. Для інтернет-видань обов’язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем лінка у першому абзаці на конкретну новину, статтю чи відео.