РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ В ОРГАНАХ РАЦСУ

      Інколи трапляються ситуації, коли подружнє життя виявляється невдалим: часто виникають конфліктні ситуації та непорозуміння. Дійшовши висновку, що налагодити стосунки не виявляється можливим, подружжя вирішує шлюб розірвати. Сімейне законодавство, у випадку відсутності дітей у шлюбі та наявності спільної на те згоди, надає чоловіку та дружині право розірвати шлюб в органах РАЦСУ. У разі, якщо в шлюбі народилися діти, або якщо згоди на припинення шлюбу між подружжям не досягнуто, шлюб розривається у судовому порядку за правилами позовного провадження.

     Для того щоб розірвати шлюб в органах РАЦСУ подружжя звертається до органу РАЦС за місцем свого проживання особисто, пред'являючи посадовій особі паспорти та Свідоцтво про шлюб. Спільна заява про розірвання шлюбу має 2 рівнозначні поля, призначені для чоловіка та дружини. Ці поля заповнюються подружжям окремо один від одного і обов'язково власноруч. Такі тонкощі зумовлені тим, що особи мають чітко усвідомлювати значенні своїх дій та їх наслідки. Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя. Подружжя оплачує державне мито, яке складає половину неоподатковуваного мінімуму доходу громадян та підписує спільну заяву.

     Посадова особа органу РАЦС роз'яснює чоловіку та дружині їх права та обов'язки, зокрема, право на відкликання заяви до спливу місячного строку, починаючи від дня подачі заяви про розірвання шлюбу. Шлюб між подружжям розривається після спливу місячного строку, який відраховується від наступного дня після подання заяви (день подання заяви за цивільним законодавством до строку не зараховується). Також слід зазначити, що шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору та за заявою одного з подружжя, якщо другий з подружжя визнаний безвісно відсутнім або недієздатним (стаття 107 Сімейного кодексу України).

     В день розірвання шлюбу, подружжя з'являється до органу РАЦС, пред'являє паспорти, перевіряє та підписує актові записи про розірвання шлюбу. В паспортах проставляються відмітки, які свідчать, що шлюб між чоловіком та дружиною розірвано. Процедура закінчується отриманням іменних Свідоцтв про розірвання шлюбу Насамкінець потрібно зазначити позитивні сторони процедури розірвання шлюбу в органах РАЦСУ . Це - невисока сума державного мита, невеликі строки розгляду заяви та проста форма заяви (у вигляді анкетних запитань), що дозволяє не звертатися за правовою допомогу до юриста та заощадити кошти.

Заява про розірвання шлюбу зразок© 2016-2017, WWW.MISCE.INFO “Місце інформації”. Всі права захищені
Публікація всіх авторських матеріалів та відеороликів дозволена тільки за умови прямого лінка на сайт. Для інтернет-видань обов’язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем лінка у першому абзаці на конкретну новину, статтю чи відео.