Батьківщиною зародження точкового масажу шиацу вважається Японія. Цей вид масажу аналогічний стародавньому японському масажу Ама, який з'явився ще до традиційної китайської терапії.
Масаж шиацу лікує фізичним впливом на імунну систему людини у вигляді натискання пальцями рук і долонями по енергетичним меридіанам тіла, стимулюючи властивості організму, дані людині від народження. Започаткував цей метод Токудзіро Намікосі, який заснував на своїй батьківщині національну школу шиацу. За його словами, цей метод може вберегти людину від шлунково-кишкових захворювань, застуд, крововиливів у мозок та багатьох інших недуг, тим самим допомагаючи почуватися добре і досягати успіхів у роботі.
За допомогою масажу шиацу стимулюється енергетика організму, що покращує її рух і тим самим допомагає при профілактиці та лікуванні захворювань.
Найчастіше точки дотику при шиацу відрізняються від точок акупунктури, які активізують за традиційного китайського масажу. За словами Токудзіро Намікосі, в основі шиацу-терапії закладено природні інстинктивні позиви людини потерти там, де болить. Техніка шиацу з'єднує різні способи енергійного впливу пальцем чи долонею, але найчастіше верхньої фалангою великого пальця руки. Рухи змінюються від слабкого дотику до сильного натискання на хворі ділянки тіла. Виробляють від одного до десяти натискань за хвилину.
Також у масажі можуть брати участь одразу дві руки (або тиск роблять пальцями обох рук), покладені одна на одну. Натискання краще робити на видиху клієнта, тому що в цей час організм людини більш розслаблений. Не можна при масажі шиацу пересувати пальці та долоні по тілу, так руки швидко втомлюються. Тому рухи роблять уривчасті, з різним ступенем натискання. Для обличчя та голови застосовують різні прийоми масажу з використанням вказівного, середнього та безіменного пальця. Вправи роблять короткими натискуючими рухами по енергетичних меридіанах. При масажі шиї, натискання навколо неї належить робити не довше 5-7 секунд, і ці рухи повинні бути приємними, але в жодному разі не болючими.
Долоню застосовують для натискання на живіт та очі. Масаж з вібрацією роблять також за допомогою долонь, тому що легше контролювати натискання великим пальцем і долонею.
Під час масажу шиацу рекомендується підтримувати контакт із клієнтом. Для цього користуються обома руками: однією роблять масаж, а інша лежить поряд з місцем, що обробляється.
Дії при масажі шиацу повинні робитися м'яким натисканням, але в жодному разі не ударними рухами та не поштовхами. Під час масажу пацієнт та масажист мають бути розслаблені. Залежно від захворювання та стану хворого величина тиску змінюється. Рухи завжди робляться під прямим кутом до місця масажу та розміщуються дуже близько у хворого місця.
Не слід зловживати масажем. Для його проведення достатньо від семи до десяти днів.