В житті кожних батьків й маляти наступає "момент істини" - привчити дитину до горщика.
На щастя минули ті часи, коли цей процес починали зовсім у ніжному віці. Сьогодні педіатри впевнені , немає нічого страшного, якщо дитина до 1.5 - 2 років ніяк не може "подружитися" з горщиком. Тому ідеального віку для привчання та готовності дитини до горщика немає і стає питанням суто індивідуальним. І тут головне питання не звертати увагу на слова знайомих та родичів, в першу чергу :)
Далі поговоримо про простий план дій, який можна адаптувати до потреб дитини та швидко привчити до горщика.
Отже, щоб знайомство пройшло швидко й безболісно, важливо дотримуватись наступних рекомендацій:
- Переконайтеся, що дитина фізіологічно готова до висаджування на горщик: він уміє сидіти, самостійно ходить, розуміє й виконує найпростіші прохання.
- Почніть знайомство з того, що просто поставте горщик на видне місце. Нехай дитина добре його розгляне, поторкає.
- Потім розповідайте маляті про призначення нового предмета. Розповідайте казку про нього, на прикладі іграшок поясните, як користуватися горщиком.
- Відправляючись у вбиральню, беріть малят із собою. Діти не побачать у вчинку чогось нескромного й соромітного, зате ви на особистому прикладі продемонструєте, як "робити справа".
- Садіть маля протягом дня на горщик, нехай спочатку навіть у штанцях. Обов'язково робіть це після пробудження, приймання їжі.
- Не лайте дитину, якщо навчання проходить не настільки гладко, як хотілося б. А от при позитивному результаті не скупіться на похвалу.
- Якщо дитина всіляко противиться приученню, починає боятися горщика, відкладете навчання на 2-3 тижні.
Будьте готові до того, що процес приучення до горщика може розтягнутися на кілька місяців і виявитись зовсім непростим. Однак ваша любов і терпіння стосовно маляти дозволять йому все-таки впоратися й із цим.
Слідкуйте за нами в Telegram, щоб не пропустити корисні поради
Підписатись прямо зараз