Правила догляду за посудом

  • 2020-01-08

Посуд з давніх часів увійшов в наше життя і є абсолютно не замінним на кухні. У магазинах ви можете знайти велику різноманітність посуду, виготовленого з найрізноманітніших матеріалів: металу, пластику, дерева або фарфору. Посуд може бути маленьким чи великим, мати округлу або чотиригранну форму.

У цій статті ми розглянемо правила догляду за кухонним посудом.

Важливо знати про те, що тривалість експлуатації емальованого посуду значно подовжиться, якщо перед використанням в нього налити звичайної води і довести її до кипіння. Пам'ятайте про те, що очищаючи емальований посуд не можна шкребти підгоріле дно, це може залишити подряпини, слід налити в посуд воду з розчином соди, після чого він добре відмиється від накипу і бруду. Також як і сода діє сіль, яку слід насипати на залишки підгорілої їжі, а через кілька годин відшкребти нежорсткій щіткою.

Кожен знає про те, що мити кухонний посуд потрібно відразу після використання, але якщо на ньому засохли залишки їжі і утворився шар нагару, то сковорідки і каструлі потрібно занурити в таз з гарячою водою, в яку натерте господарське мило. Найкраще користуватися сучасними поролоновими губками і залізними щіточками. Якщо у вас алергія, то використовуйте більш дорогі губки з целюлози.

Тефлонове покриття дуже ніжне, тому мити такі каструлі і сковорідки потрібно в теплій мильній воді, не мийте їх холодною водою відразу після використання, це може пошкодити тефлон. Якщо ж мова йде про очищення чавунної сковорідки, то слід поставити її на вогонь, попередньо перевернувши, а потім очистити від залишків їжі гострим ножем. Для того щоб на новій, тільки що купленій сковороді продукти не пригорали, її слід прожарити з жиром, а потім почистити крупною сіллю.

Алюмінієвий посуд майже виходить з моди, замінюючись більш сучасним, але якщо у вас залишилися каструлі з цього металу, то почистити її можна капустяним листом в золі, яким слід протерти стінки посуду. Замість капустяного листа також можна використовувати кавову гущу. Якщо алюмінієва каструля почорніла, то прокип'ятіть її 5 хвилин з 3-4 ложками оцту, розведеними у воді.

Накип в чайнику - важлива проблема, для того, щоб від неї позбутися потрібно прокип'ятити воду в чайнику з картопляної шкіркою. А ось від накипу в кавнику позбутися допоможе шкірка лимона.

Щоб загострити тертку, слід натерти на ній наждачний папір. А дошки для оброблення їжі схильні до численних забруднень, тому щоб позбутися від бактерій потрібно ополіскувати їх раз на тиждень 1 столовою ложкою відбілювача, розведеною у воді.

Якщо у вашому заварювальному чайнику запліснявіла заварка, то щоб позбутися від неприємного запаху слід добре вимити його гарячою водою, витерти насухо і залишити на дні шматочок цукру.

Посуд робиться зі стійких матеріалів, які можуть прослужити тривалий час дбайливій господині, тому дотримуючись правил догляду за посудом ви зможете надовго забезпечити в свій кухні порядок і чистоту.

 

Приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу

Слідкуйте за нами в Telegram, щоб не пропустити корисні поради

      Підписатись прямо зараз