Найпоширеніші проблеми волосся. Основні продукти в раціоні для бездоганного стану волосся

  • 2021-12-23

Якщо Ваші пасма потьмяніли та стали сухими, займіться своїм здоров’ям. Причина, може, бути саме в ньому.
Також ще негативно позначаються на волоссі й зовнішні чинники:


1) гарячий фен;
2) неправильно
підібраний гребінець;
3) жорстка вода;
4) хімічна завивка;
5) некоректне фарбування;
6) невідповідний шампунь;
7) ультрафіолетове випромінювання;
8) захворювання
внутрішніх органів;
9) щоденний стрес

Це далеко не повний список чинників, які впливають на внутрішній та зовнішній стан волосся. І перед тим, як почати лікування, потрібно вияснити, з якою проблемою Вам треба боротися.

Випадіння волосся

Причин багато, через які волосся, може, випадати.
Наприклад: себорея, порушення живлення шкіри голови, стрес, інфекційні захворювання, сувора дієта, вагітність, зловживання медичними препаратами, нестача вітамінів, завивка та фарбування волосся.
Включіть у щоденний раціон продукти, які містять кальцій, фрукти, овочі та вітаміни. Якщо волоссю шкодять постійні стреси, пийте заспокійливе, або чаї з м’ятою, мелісою.
Спробуйте маску: 4 частини натертої на тертці ріпчастої цибулі змішайте з медом (1 частина), зроблену масу нанесіть на коріння волосся, залиште на пів години. Після змийте. У суміш можна додати трохи оливкової олії.

Сивина

Зазвичай посивіння волосся пов’язане з процесом старіння організму. Якщо Ви почали сивіти дуже рано, то причини можуть бути різними: спадковість, сильний стрес чи раніше невиявлені захворювання.
Приховати сиве волосся допоможе фарба для волосся чи порошок хни, який не тільки забарвить локони, а й ще підлікує їхній стан.
Для того, щоби зупинити посивіння, вживайте вітаміни, які підсилюють життєдіяльність організму (А, С, Е, рибофлавін, вітаміни групи B, метіонін).

Себорея

Себорея (лупа) – порушення виділення сальних залоз шкіри. На появу себореї можуть впливати генетичні чинники, зміна діяльності сальних залоз і мікрофлори, проблеми шлунково-кишкового тракту, стреси, депресії.
Для лікування себореї пийте загальнозміцнювальні засоби, вітамін А, вітаміни групи B, D, E, аскорбінову та нікотинову кислоти, препарати сірки, кальцію, міді, заліза. Використовуйте спеціальні шампуні.
Медова суміш проти себореї: 1 чайну ложу меду, касторової олії й майонезу ретельно перемішайте. Нанесіть готову маску на волосся та залиште на пів години.

Ламкість

Для лікування ламкості волосся приймайте все той же вітамін А, Е, кальцій. Уникайте пересушування, завивки, розчісуйте волосся обережно, гребінцем із поодинокими зубчиками та не користуйтеся феном. Миття голови треба проводити в теплій воді, а кондиціонер змивайте прохолодною.
Можна використовувати просту маску для укріплення волосся.
Для цього візьміть столову ложку кефіру чи кислого молока, столову ложку настойки із лікарських трав, кашку із 2 зубців часнику та невеликої цибулини (натертих на тертці) і чайну ложку меду. Усе добре перемішайте.
Отриману масу нанесіть на волосся за 2 години до миття, накрийте полімерною плівкою й рушником для прогрівання.

Посічені кінчики

Зазвичай вражається довге волосся, причому вони можуть ламатися по всій довжині, так і на кінчиках.
Для лікування використовуйте відновлювальні шампуні з біотином, вітаміном В5, екстрактом ромашки, липовим цвітом, м’ятою, паростком пшениці. Купуйте дерев’яні гребінці із широкими поодинокими зубцями.
Для пошкодженого волосся потрібно застосовувати захисний крем чи бальзам та для кінчиків волосся. Можна взяти мигдальну чи оливкову олійку, яка наноситься масажними рухами за пів години до миття волосся.
Зістригайте пошкоджені кінчики волосся кожні 6-8 тижнів, а власницям довгого волосся – один раз на місяць. Найкраще зробити в перукарні процедуру запаювання кінчиків пошкодженого волосся гарячими ножицями.
Не використовуйте засоби для укладання в складі, якого міститься спирт. Ніколи не розчісуй мокре волосся, тим більше металевим гребінцем.

Експерти все ж визначили найголовніші продукти, які допомагають запобігти випадінню волосся та надати їм належний стан:

1) Червона риба;

Риба багата на лінолеву кислоту (омега-6), які необхідні для підтримання блиску волосся та його здоров’я. У разі їхнього дефіциті волосся виглядає ослабленим. Риба також є чудовим джерелом білка, вітаміну B12, заліза. Для зміцнення та живлення волосся рекомендується вживати червону рибу, хоча б 2 рази на тиждень.

2) Кефір;

У молочних продуктах міститься казеїн – запобігає випадінню волосся, а кальцій – сприяє росту і зміцненню наших пасмо.
3) Квасоля;

Усі бобові одні з найкорисніших продуктів для людей та для стану волосся загалом. Їхній склад багатий на біотин, залізо, білок, цинк. Здебільшого ламкість волосся спричинена нестачею біотину, тому варто їсти дві склянки квасолі на тиждень.

Якщо хочете, щоби волосся викликало захват чоловіків і заздрість жінок, приділяйте їм достатньо уваги.