Державна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування - 2021

  • 2020-01-16

Державна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається особам, визначеним в установленому порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування та відповідно до законодавства набули статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,не призначається у разі перебування дитини на повному державному утриманні.

Для отримання такої допомоги на дітей органу праці та соціального захисту населення подаються слідуючі документи:

1) заява на призначення усіх видів соціальної допомоги

2) копія рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування;

3) копія свідоцтва про народження дитини;

4) довідка з місця проживання заявника про склад сім'ї (для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування і є вихованцями дитячих навчальних закладів, що фінансуються не за рахунок бюджетних коштів, - видана органом реєстрації довідка, у якій зазначаються статус дитячого навчального закладу і за які кошти він фінансується, а також підтверджується факт перебування у ньому
дітей);
5) довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник (у разі одержання пенсії на дитину органи праці та соціального захисту населення використовують відомості про розмір пенсії, що надійшли від органів Пенсійного фонду України на електронних носіях інформації).

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, надається у розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку.

Отож, визначаємо максимальний розмір такої допомоги 2021.
По-перше, відповідно до Закону України "Про бюджет на 2021 рік" дивимося прожитковий мінімум для дитини відповідного віку.

1) На дітей віком до 6 років: з 1 січня 2021 року — 1921 гривня, 
з 1 липня — 2013 гривень, з 1 грудня — 2100 гривень;
2) На дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2021 року — 2395 гривень, 
з 1 липня — 2510 гривень, з 1 грудня - 2618 гривня;

Далі все просто беремо відповідний прожитковий мінімум та множемо на два, наприклад, максимальний розмір допомоги для на дітей віком до 6 років із січня 2021 року, становить 1921 грн х 2 = 3842 грн.

У разі коли на дитину виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.