Допомога при народженні дитини - 2021

  • 2020-01-11

Так, прийнятий бюджет на 2021 рік, де встановлено нова мінімальна заробітна плата у розмірі 6000 гривень, ніяким чином не повпливала на розмір допомоги при народженні. Тому така допомога залишається в таких саме сумах що була в ще у 2019 та 2020 році.

Допомога при народженні дитини на 2021 рік - є одною із головних різновидів державної допомоги сім'ям з дітьми,яка спрямована для забезпечення державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення. Оскільки в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу при народженні. Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

Одноразова допомога, призначена опікуну, вважається власністю дитини.
Для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та свідоцтва про народження дитини подається заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина.Заява складається у довільній формі із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини.

Який розмір допомоги при народженні дитини?

Державна допомога 2021 при народженні дитини, матиме наступний розмір: незалежно від того, якою за рахунком народиться дитина (першою, другою або третьою), розмір виплати при народженні дитини в 2021 році становитиме 41 тис. 280 гривень, при цьому одноразова допомога, відразу після народження, складе 10320 грн., а далі протягом 3-х років, буде виплачуватися сума, що залишилася, в розмірі 860 гривень на місяць

Розмір допомоги при народженні дитини у 2021 році

Допомога при народженні першої дитини 2021

Допомога при народженні першої дитини призначається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Допомога при народженні другої дитини 2021

Допомога при народженні другої дитини призначається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Допомога при народженні третьої дитини 2021

Допомога при народженні третьої дитини призначається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини.

Актуальність допомоги при народженні дитини 2021 законодавчо можна перевірити в Законі Про державну допомогу сім'ям з дітьми в статті 12

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2811-12 (скопіювати посилання)