Розірвання шлюбу в судовому порядку

  • 2020-01-11

Розірвання шлюбу в судовому порядку зумовлено тим, що у судовому засіданні вирішується питання про те, з ким із батьків залишаться проживати діти, а за відсутності згоди на розірвання шлюбу, суд вирішує, чи задовольнити вимоги позивача, спираючись на обставини справи.

Перший варіант, це коли Подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.
Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.
Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.

Другий варіант, коли шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 Сімейного кодексу України:

1. Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

2. Позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини.

3. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою.

4. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.

5. Опікун має право пред'явити позов про розірвання шлюбу, якщо цього вимагають інтереси того з подружжя, хто визнаний недієздатним.

     Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо судом буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу. Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Позовна заява про розірвання шлюбу

Позовна заява про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини. Опікун має право пред'явити позов про розірвання шлюбу, якщо цього вимагають інтереси того з подружжя, хто визнаний недієздатним.

 

 

 

 

До місцевого суду______________
Позивач ______________________
(п. і. б., адреса)
Відповідач ____________________
(п. і. б., адреса)

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про розірвання шлюбу"_" _______ 200_ р. я зареєстрував (ла) ________________________________________(п. і. б.)

 

шлюб з відповідачем і проживав (ла) з ним (нею) разом до "_" ____ 200__ р. Від цього шлюбу у нас є дитина (діти) _______________________________________________________________________________________________________.
(п. і. б., число, місяць, рік народження дитини (дітей))
Спільне життя з відповідачем не склалося ________________________________________________________________________________________________________.
(причини, які, на думку позивача, є перешкодою для подальшого існування сім'ї)
Спільне господарство не ведеться.
Подальше спільне проживання та збереження шлюбу неможливі. Спору про поділ майна, що є нашою, спільною власністю, немає. Між нами досягнуто угоди про утримання дитини (дітей).
Відповідно до ст. 110 Сімейного кодексу України та статей 3, 15, 118 і 119 Цивільного процесуального кодексу України,-
ПРОШУ:
Розірвати шлюб між мною та відповідачем ____________________________________
(п.і.б.)
зареєстрований _______________ в ____________________________________________.
(число, місяць, рік) (найменування РАГС)
Актовий запис № ___.
Додатки: