Як збільшити свої доходи від бізнесу в 10 разів?

  • 2020-01-11

Навіть найуспішніший бізнес може переживати періоди стагнації або навіть деградації. Це абсолютно природне явище і воно сигналізує про те, що колись успішна модель ведення своєї справи потребує перегляду. Глибокий аналіз бізнесу і ситуації, що склалася дозволить збільшити його прибутковість в рази, при цьому, не вимагаючи будь-яких глобальних змін. Економісти і маркетологи дають наступні практичні поради для підвищення рентабельності бізнесу.

Перегляньте співвідношення прибуток-витрати

У бізнесі часто виникає ситуація, що гроші летять просто в нікуди. Припустимо, ваша компанія користувалася одним тарифом для оплати зв'язку, але час не стоїть на місці, і вже давно існує більш вигідну пропозицію, а ви про це не знаєте. Підприємцю потрібно прагнути до мінімізації витрат, але, звичайно, доходити до абсурду не варто. Щомісячний аналіз витрат і їх співвідношення з прибутком дозволить вам вигадати чималу суму грошей.

Користуйтеся принципом Парето

Цей принцип стверджує, що 20% зусиль і вкладень дають 80% результату і навпаки. Користуючись цією пропорцією, можна сміливо сказати, що тільки 20% вашої цільової аудиторії приносять вам основний дохід. Відповідно, якщо ви обчисліть, хто ж входить в цю категорію і зробите упор в бізнесі на них, то зростання прибутку буде йти в геометричній прогресії. Чим в більш елітному ціновому сегменті ви працюєте, тим ефективніше діє принцип Парето (якщо ви торгуєте шпильками по кілька рублів, він навряд чи спрацює).

Постійно вкладайте в розвиток бізнесу

Багато підприємець, почавши отримувати дохід, відразу пускаються в персональні витрати (машини, подорожі і так далі), в результаті бізнес перестає розвиватися через відсутність вкладень і його прибутковість знижується. Тому постійно закладайте в бюджеті певну суму на розвиток своєї справи і ретельно стежте за новими тенденціями в цій сфері.

Використовуйте невеликі націнки

Даний варіант найбільше підходить для тих видів бізнесу, які функціонують в середньому ціновому сегменті і нижче. Його легко пояснити на прикладі все тієї ж торгівлі шпильками: якщо ви зробите на кожну штуку націнку, що не перевищує 8%, то покупець її не помітить. Так що, продавши кілька тисяч штук, дохід у вас зросте в рази. Однак не варто в гонитві за прибуток фанатично накручувати ціни, це тільки відлякає клієнтів і негативно позначиться на іміджі.

Якщо ви збираєтеся збільшувати дохід від своєї справи спочатку проведіть глибокий аналіз бізнесу, щоб знайти найбільш ефективні методики підвищення прибутку.