Реклама в незвичайних місцях

  • 2020-01-09

Основне завдання будь-якої реклами: бути поміченою і викликати очікувану реакцію, яка закладена в її ідею маркетологом і дизайнером. І чим більше навколо реклами, тим менше і рідше її вона досягає кінцевих споживачів - саме тих, для кого вона створюється.

Споживча реакція як особливий психологічний показник особистості - продукт нашої комерціалізованої епохи. При сьогоднішньому розмаїтті рекламних підходів і технічних засобів інформації практично неможливо придумати що-небудь нове, яскраве, ефективне.

Так само важко визначити, що ж в кінцевому підсумку впливає на остаточний вибір людини, що спонукає купити / зробити / продати саме цей товар / послугу / інформацію. Людина виробляє імунітет до будь-якої реклами, і утримати фокус його уваги стає все складніше.

Сучасна стандартна зовнішня реклама нагадує мелодії з однієї настирливої ноти. І якщо ви хочете виділити рекламований об'єкт серед існуючого нагромадження рекламної інформації, то, можливо, вам варто розглянути екстремальні, незвичайні варіанти рекламних рішень.

Так виникає нове рекламний напрямок - indoor-реклама (буквально - в невідповідному місці). Потрібно просто розмістити рекламу там, де її ніхто не розраховує побачити. Споживач сприймає рекламу в незвичайних місцях як емоційний шок, симбіоз кітчу, гумору і креативу, порушення звичок і стереотипів, і, як результат - затримує на ній свою увагу.

Сучасній рекламі стає тісно в звичайних інформаційних рамках і тепер знаряддям реклами стали пакети і футболки, людські обличчя і одяг для тварин, паркові лавочки і футбольні поля, меблі і посуд, їжа в кафе та офісне приладдя.

Як прийомів незвичайної реклами можна виділити креативність:

- рекламоносіїв: каналізаційний люк, наклейки і татуювання на тілі людини;
масштабу: фірмові логотипи, які видно тільки з висоти пташиного польоту, лавки у вигляді плиток шоколаду;
- колірної гами: біла дорожня розмітка в рекламі миючого засобу, червоно-синій силует Бетмена на сірій вуличній стіні;
- форми: вуличні ліхтарики у вигляді зерен кави, офісні крісла у вигляді скріпки;
візуальних, смакових і звукових асоціацій: об'ємний ефект на двері в паб у вигляді кухля пива, шматочки м'яса на грилі в вигляді наклейки на всіх ґратах міста;
- інформаційного наповнення: поєднання реклами форми інтер'єрів Ikea з благодійними акціями ( «Допоможи безпритульним бути як удома!»), Приголомшливі пейзажі в дзеркалі заднього огляду в машинах марки Jeep в ( «Подорожуйте тільки в Jeep»).

Пошуком і оформленням нових, несподіваних місць для розміщення реклами займаються переважно рекламісти-ентузіасти, "рекламні хулігани", чиї експерименти покликані викликати у споживачів всю гаму емоцій: від елементарного подиву, до шоку, страху або сміху.

Буває, що для втілення оригінальної ідеї досить просто зробити якийсь колаж з усім відомих фірмових елементів і звичних предметів, попрацювати з кольором, освітленням, формою і нові образи вразять уяву. Адже будь-який товар можна презентувати творчо: в новій формі, в незвичайному місці, для різної цільової аудиторії, додаючи позитивні, або навпаки, шокові емоції.

Дрібні приємні несподіванки у вигляді нестандартних цукерок і монументальні інсталяції, що вражають своїм розміром і глобальністю, сучасні 3D або навіть 4D-ефекти або реклама з вбудованою смішний ідеєю - і можете вважати, що половина шляху до покупки вашим клієнтом вже пройдена.