Які є види фундаментів. Класифікація фундаментів

  • 2020-01-09

В даній статті піде мова про види фундаментів. Так, фундаментни  з будматеріалів, що використовуються для їх будівництва, поділяються на кілька різновидів:
- з каменю;
- із залізобетону;
- з дерева.

Конструктивно можна виділити такі різновиди фундаментів:

Стрічковий фундамент

Такий вид фундаменту розташовують під усіма конструктивними елементами споруди цілісної стрічкою збірного або монолітного виду. Він використовується при зведенні будинків із цегли або блочного матеріалів. Від глибини замерзання ґрунтового складу такої фундамент влаштовується різної глибини;
Стрічковий фундамент будується у вигляді залізобетонної смуги замкнутого типу, яка укладається під всі стіни об'єкта. Воно розподіляє навантажувальні зусилля від зведеного споруди по всьому ділянки периметра. Ця особливість дає можливість протистояти зусиллям від впливу грунту, оберігає від просідань і перекашиваний. Стрічковий  фундамент влаштовуються на сваевидних опорах або на засадах природного вигляду. Другий варіант передбачає, що подушка пересилає всі навантажувальні сили відразу на землю. У випадку зі пальовим підставою навантажувальне зусилля переходить на пальові опори, і тільки після них – на землю.Фундамент стрічкового типу застосовується часто, та як на нього є можливість вибудувати будь-який об'єкт без істотних витрат.Виходячи з типу облаштування, стрічковий фундамент поділяють на:
- монолітний;
- збірний.
Фундаментна стрічка монолітного виду за рахунок значної ширини основи, розташованої близковато від поверхні через ослабленою грунту або перебувають поруч ґрунтових водних запасів, створює міцну основу, яка є опорою для будівлі. Цілісність конструкції досягається тим, що заливається бетонною масою каркас з арматурного матеріалу.
Стрічковий фундаментн влаштовується з цегли, бетону, бутобетону, залізобетону. Для будівництва об'єктів застосовуються бетонний моноліт і залізобетонна стрічкова конструкція, що влаштовуються на природному підставі або на палях.

Плитний фундамент

Плитний фундамент – це такий вид фундаменту розташований під усіма елементами споруди у вигляді плит. Вони застосовуються для поділу навантажувальних зусиль на основу, знижуючи навантаження зусилля на слабеньких земельних ділянках і збільшуючи їх на більш сильних; Він складається з залізобетонної плити. Влаштовується при високих грунтових водах для зведення багатоповерхових об'єктів. Такий фундамент відрізняється стійкістю до різних деформаційних впливів, добре переносить навантажувальні зусилля.

Стовпчастий фундамент

Стовпчастий фундамент – розміщується тільки під каркасними колонами. Застосовують у будівництві об'єктів, що мають несучі каркасні системи;
Такий вид фундаментну застосовується для каркасних об'єктів, що відрізняються легкістю стін і не мають підвальних приміщень. На ній зводяться лазні, сараї, дачі. Стовпчасті фундаментне основу з перемичок збірного або монолітного типу або балок застосовується в певних зонах – на кутах, в перетинах стінових ділянок або інших місцях, де передбачається посилення впливу.

Пальовий фундамент

Пальовий фундамент – це найбільш складний по будові вид фундаменту, який застосовується для різного будівництва. Будується в збірному варіанті або монолітному.Застосовується на слабких грунтових зонах. Якщо місця більш міцні – встановлюють палі у вигляді стійок. На більш слабких грунтах застосовуються стійки висячого виду, які ущільнюють ґрунт при опусканні.