Як почистити килими в домашніх умовах

  • 2020-01-09

Покривати підлогу і стіни килимами - добра традиція. Килимові вироби можуть бути як стандартними не надто дорогими, так і дорогими авторськими, вишуканими. Різна ворсистість, багатство малюнка і фактури створюють хитромудрі, вигадливі і химерні поєднання. Килимові вироби не тільки дуже гарні і привабливі - вони розвивають естетичне почуття, але також вони зігрівають підлогу, по ним дуже зручно ходити як в тапочках, так і босими ногами.
 

Килими чутливі до бруду і пилу, який забивається між ворсинками, тоді килимовий виріб стає неохайним і його слід чистити.
В сучасних умовах найкращої чищенням килима є чистка в хімчистці, але це досить дорого. Тому краще всього вдатися до вибивання килима на вулиці або чищення його пилососом. Але чистити килим пилососом не можна щодня, його потрібно чистити цим апаратом один раз в три дні, а кожен день підмітати килим віником, щоб усунути накопичені протягом дня забруднення.

 

Якщо ви хочете покласти килим на зберігання, то перед цим його слід розвісити на мотузці і вибити. Взимку килим можна почистити снігом за допомогою віника. З цією метою килимове покриття виноситься на вулицю і виворітного стороною розстеляється на снігу, сніжком притрушують лицьова частина і гарненько вимітається за допомогою віника.
 

Якщо вам потрібно почистити килим в приміщенні, то слід знати про те, що добре вбирають бруд свіжоскошена трава, випитий чай і тирса, які можна розкидати по поверхні килима і потім обережно змести за допомогою віника. Важливий момент: завжди метіть віником по ходу ворсу, а не проти нього.

Ретельне чищення килимів


Один раз на рік килим можна почистити нашатирним спиртом (на літр води слід взяти 2 столові ложки нашатирю), який потрібно добре розтерти по килиму щіткою з жорстким ворсом. Після цього килим слід протерти чистою ганчіркою.
Якщо сталася прикрість і ви поставили на килим жирні плями, то їх можна видалити за допомогою крейди і тальку. Потрібно розсипати по плямам крейду, а потім покласти цигарковий папір і зверху пройтися праскою.
Плями від чорнила потрібно видаляти поки вони не вбралися, це можна зробити ватним тампоном, змоченим в молоці, оцті або розчині оцтової кислоти. Як тільки тампон забарвиться, його слід замінити новим.

 

Сліди від землі і глини слід зчищати з килима нежорсткій щіткою тільки після того як вони добре засохнуть.
Килимові покриття добре підлягають чищенню і при правильному догляді можуть вам прослужити вірою і правдою довгі роки.