Що таке ПП , що таке ФОП та що таке СПД ?

  • 2020-01-04

Користувачі Інтернет часто шукають фразу типу «що таке ПП». Більшість людей впевненні, що ПП – це приватний підприємець. Але це не вірно, або ж застаріло вірно, оскільки скорочення ПП для приватного підприємця використовувалось досить давно. На даний час – скорочення ПП використовується лише, як приватне підприємство (ПП).

Приватне Підприємство (ПП) - підприємство, що діє на основі приватної власності одного або кількох громадян, іноземців, осіб без громадянства та його (їх) праці чи з використанням найманої праці. Приватним є також підприємство, що діє на основі приватної власності суб''єкта господарювання - юридичної особи.

Щодо терміну приватний підприємець воно має зараз скорочення ФОП, тобто фізична особа підприємець. Фізичною особою підприємцем є фізична особа, яка є громадянином України, іноземним громадянином, особою без громадянства, що здійснює підприємницьку діяльність. Громадянин визнається суб''єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи. ФОП відповідає за своїми зобов''язаннями усім своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення

Отже, ми розібрались із назвами ПП і ФОП, далі поговоримо про поняття СПД. Так, СПД – це суб’єкт підприємницької діяльності. Як приватне підприємство (ПП) так і фізична особа підприємець (ФОП) є суб’єктами підприємницької діяльності (СПД), але вказані скорочення СПД та СПДФО (фізична особа) є застарілими та не використовується.

Більш докладніше про організаційно – правові форми можна дізнатись в Наказі Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.05.2004 № 97 «Про затвердження національних стандартів України, державних класифікаторів України, національних змін до міждержавних стандартів, внесення зміни до наказу Держспоживстандарту України від 31 березня 2004 р. N 59 та скасування нормативних документів»