Руйнування реальності - відкриття, які зруйнують ваше сприйняття реальності

  • 2021-12-16

Цитуючи великого Альберта Ейнштейна:" Реальність - це всього лише ілюзія, хоча і дуже стійка." Ця фраза стала більш вірною за останні 100 років, оскільки наша технологія продовжує революціонізувати те, як ми бачимо світ навколо нас.

Після багатьох захоплюючих відкритів - в основному про взаємодію частинок на мікрорівні - ми дізналися, що ніщо не є тим, що здається. Цитата Ейнштейна актуальна і в багатьох інших відносинах. Не тільки в космологічному сенсі (оскільки більшість з цих речей мало впливають на наше повсякденне життя), але і в біологічному теж. Це вказує на те, що кожна людина може мати своє власне сприйняття реальності. Іноді ваша реальність перекриває реальність інших людей. В інших випадках ваша реальність належить тільки вам.

Ось 10 відкриттів, які повинні змусити вас засумніватися у всьому, що ви думаєте, що знаєте про Всесвіт.

1. Нічого не відбувається в реальному часі. Одним з найбільших обмежень, що випробовуються людиною, є постійна швидкість, з якою світло поширюється в будь-який даний момент часу. Це заважає нам спостерігати космологічні події, що розгортаються перед нашими очима. Але в той же час вона дозволяє нам вивчати Всесвіт такою, якою вона була задовго до нашої появи.

Чим далі розташовані зірки, які ми спостерігаємо, тим далі назад у часі ми дивимося. Якщо зірка або туманність знаходиться на відстані 100 світлових років Від Землі, ми бачимо її такою, якою вона була 100 років тому, коли світло вперше почало свою подорож в нашу частину галактики. Це навіть справедливо і для речей, які розташовані трохи ближче до будинку.

Припускаючи, що це денний час, де б ви не були в цей момент, сонячне світло, що струмує через ваше вікно, покинув Сонце більше восьми хвилин тому. Якщо це нічний час, ви бачите місяць, як вона з'явилася 1.29 секунди тому. Коли ви бачите, як сонце опускається за горизонт, сигналізуючи про настання ночі - просто пам'ятайте, що сонце вже сіло. Ми просто ще не помітили цього.

2. Час суб'єктивний. Час, як і наше сприйняття нашого досвіду, може варіюватися від людини до людини. Не тільки з філософської точки зору, але і з наукової теж. Один з таких розмовних моментів стосується уповільнення часу, яке говорить, що час рухається повільніше, чим швидше ви подорожуєте. Для частинки, що рухається в просторі зі швидкістю світла, час повністю зупиняється.

У меншій мірі космонавти і астронавти, які проводять експерименти на Міжнародній космічній станції, переживають час інакше, ніж люди на землі. Ми також стали свідками впливу уповільнення часу на нашу космічну технологію. За більш відносною шкалою, 10 секунд відчувають себе як 10 хвилин, коли ваша рука знаходиться поруч з відкритою плитою. Однак, коли ви говорите з привабливою людиною, 10 хвилин відчуваються як 10 секунд. Це відносність.

3. Більшість ваших спогадів, швидше за все, невірні. Мозок, як відомо, непостійний. Насправді, це може змінити деякі з наших найважливіших спогадів, перетворюючи їх у Речі, які навряд чи нагадують правду про матерію. Принаймні, це те, що показала стаття, опублікована в журналі Neuroscience. Згідно з цією статтею, просто згадуючи наші спогади, ми можемо змінити їх.

Кожен раз, коли Ви отримуєте доступ до спогадів, воно повертається в ваш розум трохи інакше, ніж вийшло. Наступного разу, коли ви згадуєте про це, ви насправді згадуєте останній момент, коли ви активно думали про цю подію. Звичайно, цей ефект майже напевно буде найбільш помітним з подіями, про які ви думаєте найчастіше. Наприклад, Ваше весілля, народження дитини або момент вашого найбільшого досягнення. Це частково є причиною того, що свідчення очевидців вважаються експертами ненадійними.

4. Ваш мозок збирає сенсорну інформацію, щоб намалювати іноді нечесну картину. Один цікавий експеримент стосувався того, як наш мозок збирає сенсорну інформацію. Під час дослідження кілька вчених зібрали групу добровольців. Кожному учаснику було запропоновано натиснути на кнопку. Це призведе до того, що світло буде блимати після короткої затримки.

Після кількох раундів цього дослідники відзначили, що добровольці бачили спалах до того, як він стався! У цьому контексті експеримент показує, що після декількох раундів натискання кнопки—після того, як він побачив спалах-мозок обдурив кожного добровольця, змусивши його побачити спалах, перш ніж він спрацював, тому що мозок вже знав результат. В результаті цього експерименту та інших подібних йому дослідники тепер знають, що наш мозок дивно маніпулює.

Вони не тільки збирають інформацію, використовуючи наші різні органи чуття, але й перебудовують дані, щоб краще зрозуміти наше оточення. Якщо цей експеримент заплутаний, ось більш інтерактивний спосіб поглянути на нього. Доторкніться до носа, постукуючи ногами по підлозі. Незважаючи на те, що ваш ніс розташований набагато ближче до вашого мозку, ніж ваші ноги, відчуття від обох дій відчувалися так, як ніби вони відбулися одночасно, чи не так? Це відбувається тому, що ваш мозок був здатний об'єднати окремі дії одночасно, збираючи асинхронні сигнали від обох подій. У деяких випадках це може бути підступно нечесно, оскільки малює невірну картину нашої безпосередньої реальності.

Насправді, це може навіть означати, що біологічно ви живете близько 80 мілісекунд в минулому (приблизно стільки ж часу потрібно, щоб моргнути очима). Точно так само і ваш мозок живе в майбутньому. Або, принаймні, він черпає багато інформації з того, що, на його думку, відбудеться в найближчому майбутньому.

5. Минуле, сьогодення і майбутнє відбуваються одночасно. Коли ми думаємо про час, воно здається лінійним-як ніби все є результатом причини і слідства. Ви народилися, тому що ваші батьки зустрілися і мали статевий акт, в результаті якого один з сперматозоїдів вашого батька запліднив одну з яйцеклітин вашої матері. Приблизно через дев'ять місяців вона народила тебе. Після цього ти виріс, можливо, одружився і, можливо, мав кілька власних дітей. Зрештою, ти помреш. Ось так воно і є.

Однак, сама Всесвіт - і закони фізики - не мають ніякого переваги для минулого, сьогодення або майбутнього. Як тільки ви залишаєте комфорт Землі, час - як і простір-стає невиразним у напрямку. Ви не можете відрізнити верх від низу або ліве від правого. Однак наша стріла часу лінійна, оскільки ми-біологічні істоти, що складаються з біологічного матеріалу і трильйонів крихітних частинок і молекул.

Ми ніколи не помремо, не народившись насправді, тому що ми є досконалим відображенням ентропії - схильності замкнутої системи до переходу від порядку до безладу. Тому це правило не відноситься до нас на макрорівні.

6. "Ти" зараз-це не " ти " тоді (принаймні, у фізичному сенсі). Як досить велика колекція води, шкіри, зубів, кісток, жиру, крові, тканин і атомів, велика частина матеріалу, який складав вас - навіть 10 років тому - це не той матеріал, з якого ви в основному складаєтеся зараз. По-перше, майже всі атоми і молекули, з якими ви народилися, більше не проходять через ваше тіло.

За оцінками, 98 відсотків з них оновлюються щороку. Біологічно, ви постійно втрачаєте свою шкіру (вона замінюється новими клітинами кожні 35 днів), ваші жирові клітини, ваше волосся і навіть ваші кістки. Кажуть, що кожні 10 років дорослий скелет в основному замінюється. Дуже мало речей залишаються з вами від колиски до могили. (Дорослі зуби і нейрони - це винятки. Але, як поетично зауважив Стів Гранд, " наші тіла знаходяться в постійному русі. Ми-не той матеріал, з якого ми зроблені; ми-самопідтримуваний зразок в постійно мінливому субстраті."

7. Все, що ви бачите, в основному не існує. Все, що ви можете побачити, помацати, спробувати на смак або відчути, складається з атомів, нескінченно малих будівельних блоків, які складають всю нашу фізичну Всесвіт. Стілець, на якому ви сидите, і ноутбук (або телефон), який ви використовуєте для доступу до всесвітньої павутини, - це колекція мільярдів, іноді трильйонів, цих так званих атомів. У чому підступ? Кожен з цих атомів на 99 відсотків складається з порожнього простору.

Але ми не маємо на увазі "порожньо" в загальноприйнятому сенсі - тобто позбавлене чого-небудь. Замість цього," порожній " простір містить цікавий суп субатомних частинок. Деякі частинки, протони і нейтрони, містяться в масі атома, званому ядром. Вона виключно мала в порівнянні з" порожнечею " атома. Ядро атома можна порівняти з мухою, дзижчить на футбольному полі, де футбольне поле-це власне атом. Якби ми видалили порожній простір з атома, вся маса людської раси (більше семи мільярдів чоловік) могла б міститися всередині сфери розміром приблизно з кубик цукру.

8. Ви не сидите, ви технічно парите. Природно, наступне питання, яке багато хто з вас задасть після відкриття атома: "якщо атоми здебільшого порожні, то чому ми не падаємо прямо через них?"Відповідь на це питання трохи складна. Але простіше кажучи, ви (і всі навколо вас) левітує на електростатичному полі, яке пронизує Всесвіт! Як уже згадувалося в попередньому записі, ядро атома оточене електронною оболонкою - так званим електронним хмарою. Коли атоми, що складаються з одних і тих же складових частин (із загальним зарядом), зближуються, вони відштовхуються один від одного. Як таке, це відштовхування заважає нам коли-небудь дійсно доторкнутися до чого-небудь.

9. Спостереження за чимось може змінити результат. Одна з відмінних рис квантової фізики-розділ фізики, що займається взаємодією частинок на мікрорівні-відома як ефект спостерігача. На цьому рівні частинки, як відомо, поводяться вкрай дивно. Отже, що ж таке ефект спостерігача? Це було спочатку виявлено, коли вчені спостерігали пучок електронів у квантовій системі.

Вони виявили, що простий акт спостереження за розгортається подією за своєю суттю змінює поведінку розглянутих частинок. Замість того щоб вести себе як частинки, електрони розпалися і почали діяти як хвиля. Цікаво, що вони мають властивості обох. Це дійсно має реальні програми. Відомий фізик Лоуренс Краусс припустив, що акт спостереження темної енергії, таємничої сили, відповідальної за прискорення розширення Всесвіту, може запобігти розпаду речовини, змушуючи його залишатися нестабільним. Цей "квантовий ефект Зенона" значно скорочує тривалість життя Всесвіту.

10. Вільна Воля-це, ймовірно, ілюзія! Всі ми зробили сумнівний вибір - або 100 з них-протягом нашого життя. На щастя, більшість з нас має здатність вчитися на своїх помилках і уникати повторення подібних помилок в майбутньому. Можна подумати, що це причина і наслідок: ви потрапляєте в біду за те, що робите поганий вибір, тому ви не робите його знову.

Однак, як ми вже переконалися на прикладі Голлівуду, вирватися з цього порочного кола досить складно. Велика частина цього зводиться до свободи волі. Зелений або фіолетовий? Тобі вирішувати. Ненавиджу кантрі-музику? Не слухайте її. Хочете вірити в необгрунтовані теорії змови? А що, якщо ми скажемо вам, що вибір, який ви робите-хороший, поганий,потворний і дурний, неважливо, наскільки незначний-насправді не є вибором взагалі? Замість цього вони просто є результатом серії хімічних імпульсів, факторів навколишнього середовища або обох разом. Звучить шалено, так? Як виявилося, не так вже й багато. Назріває величезна дискусія про достоїнства так званої "свободи волі".

Для багатьох відомих біологів вся ця концепція була віднесена до сфери релігії, так як вона не відповідає нашому фізичному світу. Вони вірять, що свобода волі-це ілюзія. Коли ви стоїте перед вибором між трьома дверима, ви думаєте, що у вас є вибір, коли, насправді, ваша біохімія вибирає за вас. Усвідомлення того, що у вас є кілька дверей на вибір, не означає, що ви свідомо робите цей вибір.

З урахуванням сказаного, не йдіть грабувати Лимонадний стенд, думаючи, що суди куплять тактику "вільна воля - це ілюзія". Тобто, якщо ви не готові сказати, що лимони вичавлені в ваші очні яблука.

Отже, на закінчення, сама реальність не набагато більш реалістична, ніж реаліті-шоу. Наша реальність настільки ж суб'єктивна, а може бути, навіть більше, ніж особисті смаки в музиці, їжі та розвагах. Це не зміниться найближчим часом, тому що кожна людина оснащена унікальним набором змінних (особливо із зором і слухом). Якщо це не змушує вас сумніватися в усьому, ми не знаємо, що може бути.