Економія електроенергії. Як економити електричну енергію?

  • 2021-12-15

Економія електроенергії
Зазвичай ми не замислюємося про економію електроенергії, доки не отримаємо квитанцію про оплату з чималенькою сумою. Звичайно, після оплати такого рахунку у більшості з нас виникає бажання зменшити його суму, проте не всі знають, як це можна зробити.
У цій статті піде розповідь про прості та доступні кожному способи економії електроенергії в домашніх умовах.

Не забувайте вимикати світло, якщо виходите із кімнати надовго. Виходячи з будинку, слід відключити від розеток всі електроприлади, крім холодильника, оскільки електроприлади, навіть перебуваючи у вимкненому стані, споживають деяку кількість електроенергії.

Наступним кроком стане заміна застарілих ламп розжарювання на сучасні енергозберігаючі. Вони не тільки споживають набагато менше електроенергії, а й служать набагато довше. При виборі енергозберігаючих ламп варто звернути увагу на те, яке світло вони випромінюють. Лампи теплого світла підійдуть для житлових приміщень, лампи холодного світла для освітлення під'їзду або балкона.

При виборі побутової техніки варто звернути увагу на прилади, що мають маркування класів А, А+, А++. Такі прилади споживають на 30-40% менше електроенергії, порівняно зі звичайними.

Заощадити електрику допоможе правильне поводження з електрочайником. Кип'ятити слід рівно стільки води, скільки потрібно зараз, а також вчасно видаляти накип зі стінок чайника.

Холодильник слід розташовувати таким чином, щоб він не був схильний до нагрівання сонячними променями, батареями опалення або плитою. Також холодильник потрібно вчасно розморожувати.

При користуванні пральною машиною потрібно завантажувати в неї стільки білизни, скільки написано в інструкції. При недостатньому або надмірному завантаженні електроенергія витрачається неефективно.

Фільтри пилососа потрібно регулярно чистити або замінювати, оскільки фільтри, що забилися, зменшують тягу повітря, внаслідок чого енергоспоживання пилососа зростає.

У всіх сучасних комп'ютерах є режим енергозбереження. Грамотне його налаштування дозволить вдвічі скоротити кількість електрики, що споживається комп'ютером.

Кондиціонер слід включати тільки при щільно зачинених дверях і вікнах, інакше холодне повітря просто вилітатиме на вулицю або в інші кімнати.
Замість великих люстр, що висвітлюють усю кімнату, краще використовувати невеликі світильники, що висвітлюють лише потрібну ділянку. Також потрібно регулярно мити плафони та лампи, оскільки забруднившись, вони гірше пропускають світло, що змушує включати додаткове освітлення.