Проектування будинків: типові та індивідуальні проекти

  • 2021-11-08

Більшість людей вважає, що купувати готові будинки вигідніше. Це обумовлено тим, що не потрібно розроблювати та узгоджувати проекти, будувати їх та втрачати на це багато часу. Тобто після купівлі житла до нього можна одразу переїхати й жити. Однак такий спосіб у майбутньому не дозволить без проблем вносити необхідні зміни у конструкцію дому, бо потрібно буде виконувати багато узгоджень з різними інстанціями. Навіть якщо захотіли перенести парадний вхід на іншу сторону будинку, то це викличе багато фінансових затрат і сил. Це не поодинокий випадок, оскільки з часом стає зрозумілим той факт, що все одно потрібно щось переробляти під свої потреби.

Також можуть виникнути питання до декору, наприклад, до шпалер, кольору фасаду, дизайну ванни або кухні. Всі ці забаганки створюють додаткові затрати, причому у більшості випадків великі. Тому логічним буде питання, навіщо переплачувати, якщо з самого початку можна збудувати дім з урахуванням власних потреб? Врахувати дану справу можна заздалегідь завдяки проектуванню багатоквартирних домів та приватних будівель. Основні переваги індивідуальних проектів Вагомою перевагою індивідуальних проектів є будівництво будинку своєї мрії.

Саме таким шляхом можна уникнути переплат за перепланування та адаптацію об’єкта під власні потреби. Хоча на це потрібен час, але у майбутньому вдасться уникнути багатьох проблем, пов’язаних з поліпшенням умов життя та усуненням помилок будування попередніх власників. Але важливо звернутися до спеціалістів, які допоможуть розв’язати подібні питання та з урахуванням ваших побажань створити проект. Саме такий підхід дозволить отримати дійсно комфортне житло для вас та вашої сім’ї. Індивідуальність — це головне завдання кожного проекту. Саме ваш будинок повинен бути унікальним, щоб другого такого не існувало в цілому світі.

При замовленні послуги створення проекту будинку отримаєте можливість формування оригінальної архітектури, плану розташування кімнат, розмістити сходи у зручному місті, а також продумати декор. Ці нюанси відсутні у проектах, призначених для масового будівництва, тому вони не дозволять перетворити вашу мрію у реальність. Цей варіант потрібно з самого початку відкинути, адже він не дозволить передати в архітектурі особливий статус, погляди на життя, характер мешканців та ряд інших особливостей. Креативність повинна відтворювати величезну кількість ідей, але обмежуватись вашими бажаннями та фантазіями. Також типовий проект будови не у всіх випадках може бути реалізованим на вибраній земельній ділянці. Тому без індивідуального проектування не обійтись. Річ у тому, що при такому варіанті частину дома можна розмістити в лісі серед дерев, а веранда може виходити на берег річки. Ідей безліч і кожна з них дозволяє створити унікальний проект. 

Також не варто забувати про можливі негативні наслідки: часові та фінансові затрати. На створення проекту та утвердження потрібно 7-14 днів, а може і декілька місяців. При цьому потрібно сплачувати роботу архітектора, дизайнера та проектувальник. Якщо є потреба в економії коштів, то в такому випадку вигідно замовляти проектування на основі готових проектів. Якщо є певна основа, каркас, то це суттєво скоротить час на адаптацію будови під конкретні побажання. Самим економним варіантом є будування одноповерхових будівель на базі готових проектів. Пакет документів буде створений відносно швидко, на його узгодження потребується мінімум часу.

При узгодженні з органами місцевого самоврядування не виникне ніяких проблем. Практично без додаткових питань можна отримати дозвільну документацію, не відвідуючи кабінети чиновників, та різні інстанції. Тому до будівництва будинку можна буде приступити одразу. Однак при такому варіанті мови про індивідуальність не йде. Вибір потрібно робити одразу до початку будівельних робіт, адже вносити зміни у майбутньому буде достатньо затратно. Також варто знати, що на етапі будівництва потрібно буде шукати тимчасове житло.