Найкращі продукти для здоров'я серця

  • 2021-09-22

Здорове харчування дуже впливає на серцево-судинні захворювання. Які продукти вибрати для здоров'я серця?

Є багато складних факторів, які можуть вплинути на здоров'я серця. Вони включають, серед іншого генетику, куріння і дієту. Останнє особливо важливо. Яка дієта найкраще підходить для здоров'я серця? В цілому, необхідно їсти багато фруктів і овочів, нежирного м'яса і риби, а також цільнозернові продукти з клітковиною. Перевіряйте, які продукти варто вибирати усвідомлено.

Що їсти, щоб зберегти здоров'я серця?

1. Риба

Риба - відмінне джерело жирних омега-3 кислот і білка, які підтримують ваше серце. Вживання великої кількості лосося, сардин, тунця та іншої риби на тарілці також допомагає знизити рівень кров'яного тиску.

2. Горіхи

Горіхи багаті білком, мінералами, клітковиною, вітамінами й антиоксидантами. Це корисний перекус, багатий жирними омега-3 кислотами. Чи надаєте перевагу ви таким продуктам, як мигдаль, арахіс, волоські горіхи або кеш'ю, вони допомагають поліпшити ваш холестерин і знизити ризик захворювань хвороб серця завдяки своїм корисним ненасиченим жирам.

3. Листові овочі.

Капуста, шпинат та інші листя салату містять вітаміни, мінерали та антиоксиданти, які допомагають збалансувати тиск. Зокрема, нітрати та вітамін К, що містяться в листі, підтримують артерії й кровоносні судини. Тому пийте зелені смузі та частіше їжте ситні салати.

4. Овес

Вівсянка - один з найкорисніших сніданків. Розчинна клітковина в мисці вівсянки може знизити в крові рівень «поганого» холестерину. Нове дослідження також показує, що спеціальне з'єднання вівса під назвою авенантрамід (AVE) може надавати протизапальну і захисну дію на серце.

5. Ягоди

Чорниця - відмінне джерело заліза, фолієвої кислоти, клітковини, кальцію, вітаміну А і С, і містить небагато жирів. Вона також багата на поліфеноли, які знижують ризик захворювань серця.

6. Квасоля

Бобові - одні з найдешевших продуктів, які можна купити в магазині, вони смачні та корисні. Квасоля пов'язана зі зниженим кров'яним тиском і запаленням, а також з більш низьким рівнем тригліцеридів і холестерину ЛПНЩ.

7. Насіння Чіа

Вони є великим джерелом омега-3 жирних кислот, які мають безліч корисних для здоров'я властивостей. Наприклад, вони знижують рівень тригліцеридів, ЛПНЩ і загального холестерину. Замість насіння Чіа можна вибрати насіння льону та соняшнику - вони теж дуже корисні.

8. Кіноа

Як і інші злаки, кіноа містить білок і клітковину. Він також знижує рівень холестерину. Щоб з'їсти більше кіноа, використовуйте його поперемінно з рисом і картоплею.

9. Яблука

Спеціальні з'єднання в яблуках, звані проціанідіни, мають сильну антиоксидантну дію і також допоможуть зменшити рівень холестерину. Червоні яблука є найкращими, тому що вони містять більше антоціанів, які знижують фактори ризику серцевих захворювань.

10. Помідори

Вони багаті на клітковину, калій, вітамін С, фолієву кислоту і холін, які дуже корисні для серця. Лікопен, природний антиоксидант томатів, який значно допомагає контролювати тиск, запобігає атеросклерозу та знижує показники холестерину та тригліцеридів. Цей же інгредієнт надає помідорам червоний колір.