Купання новонародженого з любов'ю

  • 2021-01-26

Ваш маленьке та  рідне немовля, якого чекали з величезним нетерпінням, вже вдома. Попереду перший, найбільш напружений і відповідальний, але і найщасливіший рік. У немовляти розвиваються фізіологічні процеси, імунітет, закладаються особистісні якості та інтелект. Не останню роль у розвитку відіграє купання новонародженого. Цей процес загартовує, захищає від шкірних і інфекційних захворювань, зміцнює нервову систему і розвиває рухові функції. Це час, коли ви можете налагодити контакт і поспілкуватися з малюком.

Водні процедури перший раз

Від того, як пройде перше купання, залежить і те, з якими емоціями надалі дитина буде ставитися до цієї процедури. Якщо мама спокійна, розмовляє з ним і знає, як купати немовля, малюк буде радіти майбутнього купання.
Перший раз новонародженого можна купати в день виписки, якщо зроблено щеплення від туберкульозу. Треба обов'язково приготувати все необхідне: нагріти приміщення, воду, покласти поруч м'який рушник, одяг. Дуже добре, якщо в процесі бере участь тато. Він не тільки допоможе мамі, але і відчує відповідальність за дитину. Контакт з дитиною сприяє зміцненню відносин в майбутньому.

Як купати немовляти перший раз

Акуратно роздягнути, потихеньку опустити в воду, залишивши над поверхнею голову і плечі. Обережно намилити все крихітне тільце, включаючи голову, потім змити мило чистою водою. Після цього немовляти загортають в великий махровий рушник і насухо витирають. Всі складочки тіла змащують дитячим маслом або наносять присипку. Обов'язково потрібно обробити пупкову ранку. Потім дитину одягають в сорочечки, сповивають, на голову обов'язково надягають чепчик, поки волоссячко не висохнуть.

Важливі правила купання

Перше купання зовсім нетривалий - 2-3 хвилини. Далі час водних процедур поступово збільшується. До 2-розум місяців може становити близько 30 хвилин. Важливо знати, при якій температурі купають немовлят. Перші гігієнічні процедури проводять при температурі 33-34 ° C. Потім цей показник поступово зменшують. Купати дитину в місячному віці можна при температурі 30-32 ° C, двомісячного - 28-30 ° C. Головне, щоб малюк був активний, а температура води була йому приємна.

На дно ванночки необхідно стелити пелюшку, щоб тільце новонародженої не линула. Коли пупкова ранка заживе, можна використовувати трав'яні відвари череди, ромашки, календули. Вони благотворно впливають на шкіру немовляти і заспокоюють її. Краще їх готувати самостійно. Навіть не варто дискутувати на тему про те, як часто купати немовляти. Це обов'язково робити кожен день! Адже крім виконання гігієнічної функції, водні процедури сприяють його емоційного, фізичного розвитку.

Спілкуйтеся зі своїм малюком під час цієї процедури, посміхайтеся, можете співати пісеньки, якщо йому це подобається. Тоді купання стане для крихти і для вас приємною щоденною подією, яка несе радість.