Податкова відпустка для ФОП 2022

  • 2020-02-03

Податкова відпустка 2022 – це час відпустки 1 і 2 групи фізичних осіб підприємців платників єдиного податку, протягом 1 календарного місяця на рік, під час якої ФОП 1 і 2 групи звільняються від сплати єдиного податку – за умови що вони не використовують працю найманих осіб.

Податкова відпустка, як її називають, або ж саме звільнення від сплати єдиного податку передбачено пунктом 295.5 Податкового Кодексу України.

Щодо порядку надання податкової відпустки, слід сказати, що окремого строку подання заяви та затвердженої форми такої заяви нормами ПКУ не передбачено.

Проте, рекомендовано подавати таку заяву заздалегідь – до початку податкової відпустки, у місяці що передує настанню такої відпустки.

УВАГА !  На період відпустки ФОП 1 і 2 групи звільняються від сплати єдиного податку, а щодо сплата ЄСВ єдинником,  позиція ДФС не змінилася — ЄСВ потрібно сплачувати.

Така заява складається у довільній формі, зразок можете переглянути нижче,

 

ЗАЯВА НА ПОДАТКОВУ ВІДПУСТКУ

Начальнику ДПІ

____________________________

Фізичної особи-підпримця

_______________________________

адреса:

___________________________
телефон

_____________________

 

ЗАЯВА

На підставі п.295.5 Податкового кодексу України прошу звільнити мене від сплати єдиного податку за _________ 2022 року як платника єдиного податку віднесеного до ___ групи у зв'язку відпусткою із 01 ______________ по 30 ___________________2022 року.

Повідомляю , що працю найманих осіб не використовую.

ПІБ             Дата                 Підпис