Водопад своїми руками

  • 2020-01-04

Що може бути краще відпочинку біля води. А чому б не зробити водоспад своїми руками. Водопад стане відмінною частиною будь-якої садиби чи подвір'я. Він може виступати як додатковий елемент ставка або як самостійна споруда. Для влаштування водоспаду потрібна наявність схилу. Якщо його немає в рельєфі вашої ділянки, то, викопавши яму під резервуар, землю можна використати для насипу горба, який необхідно добре утрамбувати. При висоті водоспаду 1 м доведеться виковати котлавае 1,5х1,5 м і глибиною більше 0,5 м.

Потім яму потрібно забетонувати й  у ще не застиглому розчині зробити декорування плиткою, каменем, або просто накрити вологостійкою плівкою. Від підвищення із якого буде стікати вода, залежить форма струменів. Для дзеркального потоку пригодиться широкий тонкий камінь. Величезна кількість маленьких, різного розміру камінчиків створить асиметричний водостік. Вода буде пінитись, якщо на її шляху поставити камені з витонченими обрисами.

            У котлован потрібно встановити насоса, вибравши модель тим більшої потужності, чим вище хочете зробити своїми руками водоспад. До насоса приєднати шланг, що служить для подачі   води з резервуару на верхівку водоспаду. Навколо водоспаду можна розкласти гальку, висадити вологолюбні рослини.

 Отже, щоб зробити водоспад своїми руками потрібно проявити уяву та знати основний принцип - вода завжди тече до низу.