Що таке CRM простими словами?

  • 2020-01-23

У поняття CRM вкладено багато змістовності і ще більше рішень, які реалізуються з її допомогою. Можливості системи допомагають у вирішенні відразу декількох проблем, що повсякденно виникають безпосередньо усередині самої організації:

1. Консолідація, збір і аналіз інформації для Контакт-центрів.

2. Судово-претензійна робота, яка функціоную як окремо, так і спільно з контакт-центром.

3. Управління фінансами.

4. Бізнес-аналітика.

5. Управління продажами. 

Завдяки CRM системі досягаються важливі для бізнесу цілі. В першу чергу, вона сприяє утриманню поточних і ключових клієнтів для компанії за рахунок можливості своєчасного планування маркетингових стратегій. Вона легко інтегрується з телефонією та електронною поштою. Запорукою успіху будь-якої компанії є якісне управління взаємовідносинами з клієнтами. Для цього важливо правильно підходити до організації роботи фронт-офісу компанії. Головною цінністю CRM системи виступає можливість одночасного управління і продажами, і маркетингом. Вони зав'язані в один нерозривний ланцюжок. Тільки успішні компанії, які вже користуються привілеями такої системи, розуміють, як багато втрачали у минулому та скільки потенційних клієнтів пішло від них. CRM – це система, яка спрощує роботу з клієнтами. Знаходячись в клієнтському полі, для компанії важливо не упустити клієнта ні за яких обставин. Не пропустити ні єдиної можливості відвоювати його довіру, а головне, що необхідно – запропонувати ту послугу, продукт, сервіс, які зацікавлять і змусять залишитися. Не можна також упускати ні єдиної дії, яка б допомогла уникнути конфліктів, непорозумінь з клієнтами. Саме завдяки функціональним можливостям системи, ніхто не забуде про клієнта. Система в короткі терміни здатна зробити аналіз даних і відбудувати завдання, які необхідно реалізувати як у найближчій перспективі, так і в далекій. Наприклад, співробітникам кол-центра щоранку надходить інформація про необхідність повідомити клієнта про надходження коштів на рахунок. Кожен клієнт у базі отримує достатню увагу і не вийде з поля зору.

CRM система є незамінним помічником, а іноді і необхідністю для планування роботи співробітників контакт-центрів таких величезних учасників фінансового ринку, як банки, страхові компанії. Багато хто вже використовує систему в роботі, а ті, хто тільки думають про її впровадження значно втрачають можливість утримати клієнтів вже сьогодні. Як показує практика, співробітники не в силах самостійно охопити усіх без виключення клієнтів, приділити на кожного досить часу, щоб до кінця з'ясувати потреби або доопрацювати заперечення. Тому власники фінансових структур як ніхто інші зацікавлені в утриманні клієнтів, залученні їх на додаткові послуги.

Співробітникам залишиться лише донести потенційному споживачеві послуг чи товару пропозицію про вигідну співпрацю. Клієнт отримує дорогоцінну увагу і вигідну пропозицію, а фінустанова – прибуток.