Крауд-маркетинг як створення репутації

  • 2020-01-23

Сьогодні як і століття тому керівництво кожної компанії знає про те, наскільки важливою в діловому світі є репутація фірми. Це найдорожче багатство, яке дуже цінується в нашому столітті. Великі підприємства навіть запрошують спеціальних співробітників, які уважно стежать за згадками бренду і займаються так званим крауд-маркетингом або заходами, які сприяють формуванню позитивного іміджу фірми.

На авторитеті компанії позначаються і відгуки вдячних або незадоволених клієнтів на корпоративному сайті, і публікації постів в соціальних мережах, і бурхливі обговорення на форумах. В умовах ХХІ століття інформація володіє світом, а значить і умами мільйонів користувачів. Зустрічена покупцями негативна інформація може відвернути їх від покупки, а поширення відомостей про неохайність керівництва може принести фірмі мільйонні збитки.

Саме тому більшість менеджерів з маркетингу регулярно готують статті, що розкривають діяльність своєї компанії з позитивного боку. Але не всі люди однаково довіряють співробітникам, які пишуть про своє підприємство, багато хто з них віддають перевагу професійним журналістам, які правдиво і об'єктивно висвітлюють діяльність підприємства.

Залучити професійних журналістів авторитетних видань можна підготувавши відповідні інформаційні приводи, наприклад, презентацію нової продукції, проте в даному випадку роботу журналісткою братії доведеться оплачувати, що під силу лише великим підприємствам. Якщо ваша фірма не дуже велика, то тоді можна піти на деякі хитрощі і постаратися отримати публікації безкоштовно.

Як правильно вибудувати відносини з журналістами

Почніть з того, що вступіть в соціальних мережах в цільові групи, де можливе спілкування користувачів та журналістів, наприклад в співтовариство «Герої і експерти для ЗМІ», постарайтеся увійти в довіру і стати експертом, а для цього вам доведеться написати багато змістовних відгуків. Ви також можете роздобути з довідника міста е-мейли авторитетних видань, які пишуть про специфіку вашої галузі та спрямовувати їм раз на місяць свої статті, можете запрошувати їх на презентації вашої фірми, можливо, якомусь з видань це буде цікаво і дозволить заповнити смугу корисної для читачів інформацією.
Регулярно працюйте з інтернет-каталогами та довідниками, надаючи там розгорнуту інформацію про вашу фірму, коли журналісти захочуть написати статтю про ваше підприємство, то вони не повинні відчувати нестачу в інформації. Тим більше це вірно для корпоративного сайту, на ньому дуже добре створити розділ «Новини і Статті», куди потраплятиме найактуальніша інформація про події  на вашому підприємстві. Поряд із щомісячною розсилкою своїх статей в масові ЗМІ, постарайтеся ознайомитися з їх журналістами і подружитися з ними в соціальних мережах. За невимушеною бесідою і змістовними коментарями, ви цілком маєте можливість потоваришувати з провідними акулами пера і зробити свою фірму значущою для них.

Пам'ятайте, що крауд-маркетинг є досить складною і відповідальною сферою представлення компанії в суспільному житті. Щоб нагадати про свою фірму використовуйте інформаційні приводи, давайте достовірні факти для ЗМІ і сміливо спростовуйте негативні відгуки витримкою і правдивою інформацією. Тоді вже через півроку ви зможете переконатися в тому, що про ваше підприємство мають уявлення багато користувачів і читачів. Робота по формуванню іміджу компанії складна, педантична і кропітка, але саме вона дозволяє сформувати громадську думку і залучити нових клієнтів.