Мінімальний розмір пенсії в Україні - 2022

  • 2020-01-22

Мінімальна пенсія 2022 в Україні - державна соціальна гарантія, розмір якої , за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Як встановлюється мінімальна пенсія в Україні? Мінімальна пенсія, відповідно до частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (надалі за текстом «Закон»), встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Таким законом в Україні є Закон про державний бюджет на відповідний рік. Наприклад, відповідно до статті 7 Закону України « Про державний бюджет України на 2021 рік» встановлено такі прожиткові мінімуми для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2021 року - 1769 гривень, з 1 липня - 1854 гривень, з 1 грудня - 1934 гривень.

Таким чином, мінімальна пенсія на 2021 рік становить відповідно:
з 1 січня 2021 року - 1769 гривень,

 з 1 липня - 1854 гривень,

з 1 грудня - 1934 гривень.

Отже, мінімальна пенсія в Україні  2021 залежить від нового розміру прожиткового мінімуму встановленого на відповідний рік.
У разі виплати застрахованій особі довічної пенсії, передбаченої цим Законом, мінімальний розмір пенсії за віком у солідарній системі зменшується на розмір зазначеної пенсії.
За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першому цієї частини.
 

Мінімальний розмір пенсії 2021 особам, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на
підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
 

Хочу звернути увагу на те що, для мінімального розміру пенсії необхідною умовою є наявність страхового стажу у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу. Що робити коли страховий стаж менший мінімального страхового стажу? Тоді пенсія встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.