Як перевірити надійність інтернет-магазину

  • 2020-01-22

Напевно кожна людина звертає увагу на те, що в інтернет-магазинах товар коштує дешевше, ніж у звичайних магазинах. Це зумовлено тим, що власники інтернет-магазину не витрачають кошти на велику кількість працівників, а також на оренду площі для торгівлі. Але купівля товарів у таких магазинах часто піддається ризику. Тож не зважаючи на велику кількість інтернет-магазинів, потрібно обрати надійні, з чим я вам зараз і допоможу.

Для початку звернемо увагу на те, чи розміщені на сайті актуальна інформація, новини компанії та акції. Не забудьте також перевірити, скільки часу існує цей магазин. Найнадійніші інтернет-магазини ті, які існують довше, але не завжди. Не забудьте звернути увагу на відгуки. Якщо є декілька негативних — не переймайтесь, адже важко всім угодити.

Вас повинні більше бентежити позитивні відгуки, опис яких дуже подібний. Це може означати, що вони підроблені, несправжні, брехливі.

Також постарайтесь перевірити рейтинг інтернет-магазину. Це можна зробити із допомогою пошукової системи, наприклад “Google”. Якщо магазин на першій сторінці, значить його рейтинг вищий, а отже і надійність більша. Можна також розпитати родичів і друзів, скільки товарів вони придбали, чи були якісь проблеми з доставкою. Також запитайте чи товар був аналогічний тому, який розміщений на сайті.

Якщо хтось із ваших друзів дуже багато речей придбав і ніяких проблем при покупці не було, значить можете попробувати користуватися цим сайтом, але не забудьте його перевірити, використовуючи всі мої поради. Чи не найважливішою є наявність контактної інформації: номера телефону, електронної пошти чи адреси офісу. Якщо електронна адреса зареєстрована на загальнодоступних сервісах, можна почати сумніватись. Якщо наявна власна поштова система, це дуже великий плюс. Також зверніть увагу на те, чи є на сайті інтернет-магазину пункт про політику конфіденційності. Якщо його немає, перевірте чи не порушені інші пункти.

Якщо порушені хоча б два, сайт точно не надійний. Зверніть увагу на способи оплати, які вам можуть запропонувати продавці. Якщо є можливість оплати через PayPal, VISA або MasterCard, значить магазин можна вважати надійнішим. Суть в тому, що банк збереже відомості про оплату товару, і якщо щось не так, ви можете повернути собі гроші.

Надійний сайт завжди пропонує декілька способів оплати. Великим плюсом є можливість оплатити товар після одержання та огляду. Цей спосіб оплати також називають наложеним платежем. Якщо вам кажуть, що потрібно передплатити на банківську карту, не погоджуйтесь. Вони можуть отримати всі або частину грошей, а товар ви так і не отримаєте.

Гроші вам не повернуть, тому що ви не оплатили товар інтернет-магазину через банк, а просто переслали гроші на чиюсь банківську карточку, і це вже ваші проблеми.

Також надійний інтернет-магазин повинен мати свій пункт видачі товарів, який знаходиться у кожному, або майже кожному місті Якщо магазин проходить по всіх, або по більшості пунктів, можете не сумніватися у його надійності.