Як знайти свою справу?

  • 2020-01-04

 У чому секрет геніальності видатних людей? На це питання досі немає повної і однозначної відповіді. Хтось вважає, що вся справа в генах і особливій роботі мозку, хтось вірить в божу іскру, а хтось просто звалює все на неймовірне везіння.

 Але ніхто не сперечається, що всіх успішних людей об'єднує один дуже потужний фактор – пристрасть до своєї справи, яка забезпечує їм величезну працездатність, а, отже, і видатні результати.

 У цій статті подано 3 поради з пошуку своєї пристрасті.

 Для початку визначимося з термінами. У цій статті пристрасть необхідно розуміти як процес, який вам дуже подобається. Її ще називають соціальним призначенням або улюбленою справою.

 Як приклад, можна взяти людину, якій дуже подобається гасити вогонь. Це його пристрасть, він отримує задоволення від ліквідації вогню. Як це можна виразити у соціальному середовищі? Звісно, йому краще стати пожежником. І якою б малоприбуткової ні виявилася ця професія, саме в ній ця людина може реалізуватися і досягти високих результатів.

 Біда вся в тому, що із-за соціальних шаблонів і догм, людина в сучасному суспільстві часто втрачає зв'язок із самим собою, керуючись уявним престижем і швидкої грошовою виручкою. Так як же в цьому випадку можна знайти свою пристрасть?

 Дайте відповіді на запитання

 Найпростіший і консервативний спосіб – це відповісти на певні питання. Взявши ручку, папір і усамітнившись на 1 годину, напишіть:

 А. У чому ви добре розумієтесь?
 Б. Що вас надихає?
 В. Про що ви таємно мрієте?

 Потім постарайтеся відповісти на більш конкретні питання, що стосуються самої дії:

 Г. Що ви не можете не робити?
 Д. Що б ви робили просто так, навіть якщо за це і спасибі не сказали?
 Є. Виконання якоїсь справи дає вам сили, навіть коли ви знаходитеся в дуже пригніченому стані?

 2) Уявіть себе в ситуації достатку

 Виконуючи цей пункт вам знадобитися задіяти уяву і постаратися повністю забути про поточні проблеми і турботи.

 Закрийте очі і уявіть, що у вас все є, вам нікуди не треба поспішати, у вас достатньо грошей, весь ваш час цілком ваш, вам ні під кого і ні під що не треба підлаштовуватися. Ви, що хочете, те й робите. Чим би ви тоді займалися в цьому випадку?

 І ось вам в голову приходить ясна картинка вашого проведення часу. Добре, уявіть, що ви поробили це вдосталь, і вам це вже набридло. Чим ви будете займатися? Ах, так, наступним справою, але уявіть, що ви вже достатньо поробили, воно вам набридло і що далі? Вам, таким чином, необхідно все більше і більше копати вглиб і назбирати якомога більше варіантів, записавши їх на папері.

 3) Зробіть мозковий штурм

 На листочку вгорі напишіть: «Що є метою мого життя?» І не замислюючись, пишіть усі відповіді, які прийдуть вам в голову. Неважливо, якими вони можуть бути дурними і безглуздими, важливо відключити ваш фільтруючий розум, щоб зменшити вплив життєвого досвіду і сприйняття соціальних стереотипів.

 Під час вправи слідкуйте за внутрішніми відчуттями. Якщо на якомусь із варіантів у процесі написання у вас з'являється емоційний відгук (ви тілом відчуваєте збудження), то поставте навпроти нього галочку і продовжуйте вправу. За один присід необхідно написати 100 варіантів.

 Ці вправи рекомендують робити протягом 3 днів саме в тій послідовності, в якій вони описані в цій статті. Перший спосіб цілком спирається на вашу логіку і досвід, другий є проміжним і задіє як логіку, так і підсвідомі бажання, а третій цілком спирається на підсвідомість.

 На четвертий день проведіть аналіз результатів, і знайдіть перетин. Дивлячись на отриманий результат, спробуйте подумати, як ви можете заробити на виявленій справі, як можете завдяки цій справі створити щось цінне, чого потребує сучасне суспільство. А далі дійте, пробуйте, експериментуйте.

 Бажаю вам вдало розібратися в собі!