Історія успіху Джорджа Сороса

Ім'я Джорджа Сороса найбільшого американського фінансиста і філантропа сьогодні знайоме багатьом. Його капітал складає 24 мільярди доларів і він є одним з найуспішніших американців, які не сходять з передовиць «Форбс». Тим часом мало хто знає про те, що життя майбутнього мільярдера починалася не надто радісно і досить бідно.

Хлопчик з'явився на світ в кінці літа 1930 року в родині адвоката в Будапешті. Батько прищепив синові любов до законів і читання, а мати розвивала в ньому тягу до культури, Джордж багато часу присвячував малюванню і музиці. Плоди виховання в культурній єврейській родині не забули позначитися і в короткий час хлопчик вивчив кілька мов. При цьому юний Сорос був зірви голова, він любив битися з однокласниками і захоплювався боксом.
У дев'ятирічному віці Джордж дізнається про те, що таке війна і знищення євреїв. Його батько не боячись розстрілу підробляв паспорта євреїв, рятуючи тим життя багатьом своїм співвітчизникам. Родині і маленькому Джорджу потрібно було ховатися в підвалах і на мансардах друзів, побоюючись приходу гітлерівців.

Війна важко позначилася на сім'ї Соросів і Угорщині, тому в 17 років Джордж приймає рішення про еміграцію до Англії, де доводилося розраховувати лише на власні сили. І юнак не гребував ніякою роботою, він продавав сумки, підробляв у кафе, харчуючись недоїдками, працював за наймом на фермі, збираючи яблука.

Але тим не менше юнак був кмітливий і зумів накопичити трохи грошей для того щоб вступити в Лондонську школу економіки, де провчився кілька років. У 22 річному віці він вже мав диплом економіста і мрію про те, що інвестиційні фонди змінять країну і принесуть йому багатство. Тому відчайдушний юнак розіслав своє резюме в усі лондонські банки. Досвідчені банкіри не прагнули наймати на роботу новачка і лише банк «Сінгер енд Фрідлендер» запропонував йому низькооплачувану посаду стажера, за яку Сорос з вдячністю вхопився, маючи намір зробити приголомшливу кар'єру.
Першим його завданням була торгівля акціями золотодобувних компаній. Придбавши досить досвіду, Сорос в 1956 році вирішує їхати в Америку і завойовувати Нью-Йорк, де починає займатися валютним арбітражем.
У шістдесятих роках він раптово перериває кар'єру, і пише свою дисертацію «Тяжка ноша свідомості», проте приходить до висновку, що він набагато кмітливішої і талановитіший в якості інвестора, ніж в якості філософа-теоретика. Саме тому Сорос загоряється новою ідеєю заснування інвестиційного фонду і це йому вдається в 1967 році він приступає до керівництва інвестиційними фондами «Ферст голок» і «Хедж-фонд». До участі в даних фондах Соросу вдалося залучити найвпливовіших і найбагатших людей світу і вже через рік отримати гарний прибуток.

У 1979 році «Хедж-фонд» був перейменований в «Квантум» та через 10 років після створення фонду вдалося отримати прибуток в 102%.
Управління фондами - важка і відповідальна робота, з якою, однак, Джордж Сорос з успіхом справлявся, пускаючись в ризиковані валютні операції. Ця діяльність принесла йому велике багатство, однак мільярдер не бажав зупинятися лише на фінансовій діяльності.
Щорічно Джордж Сорос витрачає близько 50% своїх доходів на благодійну діяльність, у всьому світі від його імені засновано безліч філантропічних проектів, що дозволяють боротися з бідністю, підтримувати науку і культуру.
Фігура Джорджа Сороса неоднозначна і приваблива, вона показує новому поколінню підприємців як можна домогтися успіху самотужки, лише маючи мужність і мрію.
© 2016-2017, WWW.MISCE.INFO “Місце інформації”. Всі права захищені
Публікація всіх авторських матеріалів та відеороликів дозволена тільки за умови прямого лінка на сайт. Для інтернет-видань обов’язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем лінка у першому абзаці на конкретну новину, статтю чи відео.