Аліменти – 2019, останні зміни на 2019 рік

Насамперед визнаємо, батько і мати зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття (а в Україні "Щото за батьки які не підтримують своїх дітей до пенсії" - це жарт !!!). Проте життя складається не завжди так як ми цього хочемо і часто бувають випадки, що батьки розлучаються і одному із батьків потрібно сплачувати аліменти. Насамперед маємо визначити, що говорячи про ” аліменти – 2019 ” маємо на увазі мінімальний розмір аліментів, які будуть виплачуватись у 2019 році. 

 Продовжуйте читати статтю на українській мові, або читати на російській мові    "Алименты 2019 Украина"

Не потрібно також плутати аліменти 2019, із допомогою одиноким матерям і допомогою на дітей, батьки яких ухиляються від виплати аліментів (вказана допомога буде надаватись за новими правилами) Саме поняття аліментів та мінімальний розмір вказаний  у Сімейному Кодексі України.

Так, відповідно в ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України передбачено, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Крім випадків коли розмір аліментів визначається у твердій грошовій сумі за рішенням суду. (Зазвичай, такий розмір аліментів більший).

Зрозуміло, що настав 2019 рік і діє Закон України „Про державний бюджет України на 2019 рік” і щоб визначити мінімальний розмір аліментів 2019, потрібно взяти прожиткового мінімуму на дитини відповідного віку.

Так, на дітей віком до 6 років: з 1 січня 2010 року — 1626 гривні, з 1 липня — 1699 гривень, з 1 грудня — 1779 гривень. Відповідно мінімальний розмір аліментів 2018 на дітей віком до 6 років:

з 1 січня 2019 року — 813 гривні,

з 1 липня — 849,5 гривень,

з 1 грудня — 889,5 гривень.

Прожиткового мінімуму на дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2019 року — 2027 гривень, з 1 липня — 2118 гривні, з 1 грудня — 2218 гривень. Відповідно мінімальний розмір аліментів 2019 на дітей віком від 6 до 18 років:

з 1 січня 2019 року — 1013,5 гривень,

з 1 липня — 1059 гривні,

з 1 грудня — 1109 гривень.

А також слід повідомити, що суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Тобто фактичний розмір аліментів -2018 визначає Суд.

І на кінець, потрібно вказати про відповідальність боржників у 2019 році, оскільки Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Яким запроваджено нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Зокрема, Законом встановлюється тимчасове обмеження таких осіб у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження боржника у праві полювання.

Крім того, передбачено новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплатних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

 © 2016-2017, WWW.MISCE.INFO “Місце інформації”. Всі права захищені
Публікація всіх авторських матеріалів та відеороликів дозволена тільки за умови прямого лінка на сайт. Для інтернет-видань обов’язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем лінка у першому абзаці на конкретну новину, статтю чи відео.