Звільнення мобілізованого працівника за власним бажанням

Перед тим, як звільнити мобілізованого працівника за власним бажанням роботодавець повинен памятати про відповідальність за незаконне звільнення працівника.
Оскільки, роботодавець може попросити працівника написати заяву про звільнення за власним бажанням, мотивуючи це чим-небудь.
            Проте, відповідно до статті 119 КЗпП працівникам, покликаним на військову службу у зв'язку з мобілізацією, на особливий період, але не більше за один рік, гарантується збереження місця роботи, посади і середнього заробітку ( Компенсується із бюджету - виплати середньої зарплати мобілізованим працівникам проводяться за рахунок держбюджету. Ці зміни передбачені згідно ст. 119 КЗпроП. Таким чином, буде передбачена компенсація працедавцеві витрат, пов'язаних з нарахуванням середньої зарплати мобілізованим працівникам)
            Кримінальна відповідальність за незаконне звільнення працівника з роботи встановлена статтею 172 Кримінального кодексу України. Відповідно до зазначеної статті незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів, а також інше грубе порушення законодавства про працю караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 850 гривень) або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років.
© 2016-2017, WWW.MISCE.INFO “Місце інформації”. Всі права захищені
Публікація всіх авторських матеріалів та відеороликів дозволена тільки за умови прямого лінка на сайт. Для інтернет-видань обов’язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем лінка у першому абзаці на конкретну новину, статтю чи відео.