Звільнення мобілізованого працівника

Питання звільнення мобілізованого працівника, на разі, є досить поширеним. Так, як до останього часу роботодавці звільняли мобілізованого на підставі п. 3 ч. 1 ст. 36 КЗпроП - у зв'язку з приходом працівника на військову службу. Але, у звязку із змінами в Законодавсті України, а саме відповідно до статті 119 КЗпП працівникам, покликаним на військову службу у зв'язку з мобілізацією, на особливий період, але не більше за один рік, гарантується збереження місця роботи, посади і середнього заробітку (виплати середньої зарплати мобілізованим працівникам проводяться за рахунок держбюджету. Ці зміни передбачені згідно ст. 119 КЗпроП. Таким чином, буде передбачена компенсація працедавцеві витрат, пов'язаних з нарахуванням середньої зарплати мобілізованим працівникам)

             Тому мобілізовані працівники звільнення на підставі пункту 3 статті 36 Кодексу законів про працю України, мають бути поновлені на роботі, а відмова роботодавця від скасування наказу про звільнення працівника у зв’язку із призовом на військову службу під час мобілізації та/або невиплата середньої заробітної плати є порушенням законодавства про працю і тягне за собою відповідальність:
•кримінальну (ст. 172 Кримінального кодексу України);
•адміністративну (ч. перша ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення);
•дисциплінарну (ст. 147 Кодексу законів про працю України)

Зразок наказу про поновлення на роботі мобілізованого

Враховуючи зміни, роботодавцю не потрібно звільняти мобілізованого працівника на підставі п. 3 ч. 1 ст. 36 КзпроП, а потрібно видавати назаз про увільнення від роботи мобілізованого на час несення служби.
(увільнення працівника - має тимчасовий характер і не передбачає припинення (розірвання) трудового договору. За працівником, увільненим від роботи, зберігається робоче місце (посада), а у визначених законодавством випадках — і середній заробіток)

Наказ про увільнення працівника у зв’язку з призовом на військову службу під час мобілізації зразок

 

Виникає питання - „Чи можна на час мобілізації основного працівника прийняти іншого?” Так, за строковим трудовим договором, тобто на час відсутності осоновного працівника.

Наказ про прийняття на роботу на час відсутності мобілізованого працівника, зразок

Після демобілізації працівник попертається на своє основне місце роботи, тому потрібно оформити відповідний наказ. Таким наказом, є:

Наказ про вихід на роботу після мобілізації

            А також роботодавцю потрібно звільнити працівника, який був прийнятий на роботу замість мобілізованого працівника.

Наказ про звільнення у зв’язку із закінченням строку трудового договору, укладеного на час відсутності мобілізованого працівника, зразок
© 2016-2017, WWW.MISCE.INFO “Місце інформації”. Всі права захищені
Публікація всіх авторських матеріалів та відеороликів дозволена тільки за умови прямого лінка на сайт. Для інтернет-видань обов’язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем лінка у першому абзаці на конкретну новину, статтю чи відео.