Про кредити

Тут будуть публікуватись статті про кредити. Щодо поняття кредиту, то кредит - є будь-яке зобов'язання банку надати певну суму грошей, будь-яка гарантія, будь-яке зобов'язання придбати право вимоги боргу, будь-яке продовження строку погашення боргу, яке надано в обмін на зобов'язання боржника щодо повернення заборгованої суми, а також на зобов'язання на сплату процентів та інших зборів з такої суми. Періодично статті про кредити будуть додаватись...


Види банківського кредиту

Вигідна кредитна картка

Комерційний кредит

Лізинговий кредит

Споживчий кредит

Іпотечний кредит

Законні підстави не повернути кредит в банк

Кредити потрібно повертати, проте можливо їх повернути із меншими витратами, або ж не повертати взагалі. Ось декілька порад як законно не повернути кредит в банк або повернути із меншими витратами. При наданні кредитів громадянам, законодавство, пред'являє ряд обов'язкових вимог до Банків, які, як показує практика, Банки майже завжди порушують. Тобто, сам факт видачі Вам кредиту, завжди можливо в судовому порядку визнати незаконним і недійсним. В такому випадку Ви звертаєтесь в суд із позовною заявою про недійсність вашого кредитного договору, після чого всі сторони договірних відносин повинні повернутись у первісний стан. Позичальнику потрібно повернути Банку тільки тіло кредиту,а Банк позичальникові вже сплачені відсотки. При цьому звичайно сплачені відсотки можна одержати відразу або зарахувати в суму боргу, а при повернення тіла кредиту позичальник може виграти.

Як законно не повернути кредит в банк,пояснемо, наприклад - Ви оформили споживчий кредит і взяли техніку - можливості сплатити кредиту у Вас немає, а бу техніку Ви не повернете. У такому випадку суд може стягнути з вас суму кредиту лише із запрплати, і то небільше 20%. Звичайно, таким чином Ви будите сплачувати лише тіло кредиту без процентів, досить тривалий час, враховуючи нашу українську інфляції це спосіб можна назвати одною із законною підставою не повернути кредит в банк.

Щоб визнати кредитний договір не дісним, потрібно посилатись на норми українського законодавства, які банк порушив, назвемо декілька:

1. Відповідно до статті 11 Закону України "Про захист прав споживача" перед укладенням договору про надання споживчого кредиту кредитодавець зобов'язаний повідомити споживача у письмовій формі про:

1) особу та місцезнаходження кредитодавця;

2) кредитні умови, зокрема: а) мету, для якої споживчий кредит може бути витрачений; б) форми його забезпечення; в) наявні форми кредитування з коротким описом відмінностей між ними, в тому числі між зобов'язаннями споживача; г) тип відсоткової ставки; ґ) суму, на яку кредит може бути виданий; д) орієнтовну сукупну вартість кредиту (в процентному значенні та грошовому виразі) з урахуванням відсоткової ставки за кредитом та вартості всіх послуг (реєстратора, нотаріуса, страховика, оцінювача тощо), пов'язаних з одержанням кредиту та укладенням договору про надання споживчого кредиту; е) строк, на який кредит може бути одержаний; є) варіанти повернення кредиту, включаючи кількість платежів, їх частоту та обсяги; ж) можливість дострокового повернення кредиту та його умови; з) необхідність здійснення оцінки майна та, якщо така оцінка є необхідною, ким вона здійснюється; и) податковий режим сплати відсотків та про державні субсидії, на які споживач має право, або відомості про те, від кого споживач може одержати докладнішу інформацію; і) переваги та недоліки пропонованих схем кредитування. У разі ненадання зазначеної інформації Ви маєте право звернутися в суд для визнання споживчого договору не дісний,звичайно, із наслідками написаними у першій частині статті !!!

2. Банк при видачі Вам кредиту, не має права порушувати принципи кредитування ( ст. 49 Закону " Про банки й банківської діяльності"), один з таких принципів не дозволяє банку видавати кредит, якщо щомісячний платіж становить більш 50% заробітної плати, зазначеної в довідці.

3.Банк при видачі кредиту, зобов'язано надати Вам для підписання договір, який відповідає вимогам законодавства до кредитних договорів (ст. 6 Закону " Про фінансові послуги й державному регулюванні ринків фінансових послуг"), так у договорі, серед іншого, повинне бути зазначене: відповідальність обох сторін, а не тільки позичальника за невиконання або неналежне виконання умов договору,порядок і зміни й припинення дії договору, і багато чого іншого, після підписання договору, у відносинах з Вами, як клієнтом, банк не має права порушувати Ваші, гарантовані законодавством права, наприклад відправляти вимога підписати договір про зміну процентної ставки (ст.1056.1 ГК), і можна із упевненістю сказати, що в нашій країні, при видачі споживчих кредитів, зазначені вище ситуації, коли порушуються вимоги законів, мають місце майже в кожному випадку видачі кредиту.

На закінчення хочеться вказати ще на дві статті Господарсбкого кодексу, ч. 1 ст. 203 і ст. 215 у відповідності с якими договір не може суперечити законодавству, а також моральним принципам суспільства, інакше він може бути визнаний судом недійсним.

Отже, законною підставою не платити кредит є визнання кредиту недійсним в судовому порядку із відповідними вимогами, які вписує позивач.© 2016-2017, WWW.MISCE.INFO “Місце інформації”. Всі права захищені
Публікація всіх авторських матеріалів та відеороликів дозволена тільки за умови прямого лінка на сайт. Для інтернет-видань обов’язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем лінка у першому абзаці на конкретну новину, статтю чи відео.