Рефінансування кредиту

Рефінансування кредиту – це повернення існуючого кредиту за рахунок отримання нового кредиту у тій ж фінансовій установі або ж у новій фінансовій установі на більш вигідніших умовах. Коли потрібне рефінансування кредиту ?

Тут потрібно розглядати кожний конкретний випадок. На практиці часто виникають два варіанти.

По-перше, рефінансування кредиту потрібно провести негайно, коли сплатити кредит немає можливості, а на прострочення платижі банк нараховує великі штрафні санкції, тому несплата такого простроченого кредиту призведе до ще більшої заборгованості. Далі проводимо рефінансування кредиту на всю суму заборгованого кредиту разом із штрафом. Рефінансування проводить таж фінансова установа , або ж нова. Інколи вигідно провести рефінансування кредиту банку у кредитній спілці, або ж навпаки.

По – друге, досить часно рефінансування кредиту являється більш економічно вигідніше, ніж но кінця терміну сплачувати існуючий кредит. У цьому варіанті у позичальника є кошти, фінансова установа, не нараховує штрафних санкцій, але клієнт установи, бажає зекономити та оформити кредит на кращих умовах.

Так, перечислимо деякі кращі умови :

1. На багато менша відсоткова ставка за кредитом ( Ви взяли під 30% річних, а Вам пропонують кредит під 24% річних)

2. Збільшений термін кредитування, це коли кредит Ви отримали на 12 місяців, а його можна рефінансувати на 36 місяців, як наслідок Ви будете сплачувати у три рази меншу суму, але більш тривалий час.

3. Заміна такої умови кредиту як нарахування відсотків на кредит. Що мається на увазі. Практично всі фінансові установи видають кредит, де базою нарахування вказаних відсотків є початкова сума кредиту або ж нараховують відсотки на залишкову основну суму кредиту.

Давайте розберемо на прикладі. Отже, Ви стали ”щасливим власником кредиту” у сумі 10000 грн. який отримал терміном на 12 місяців (таку суму для зразка буде простіше рахувати) Базою нарахування відсотків є початкова сума кредиту (ми не будемо враховувати інші додаткові платежі банку, про які він повинен попередити Вас при видаванні кредиту) отримаємо слідуючі відсотки - 10000 грн*30%=3000 грн в рік. Загальна сума кредиту така – 10000 (основна сума) +(10000*30% (відсотки))=13000 грн Далі взнаємо скільки нам сплачувати в місяць для цього ділемо суму на 12 міс і отримаємо слідуюче -13000/12=1084 грн (де 834 основна сума кредиту+250 відсотки за кредитом) Тепер уявим собі що Ви вже сплачуєте кредит 6 міс, тобто основної суми 834 грн х6 міс=5004 грн. і відповідно відсотки 250 грн.х6 міс=1500 грн. Вам лишилось сплатити основної суми 5004 грн та відповідно відсотки 1500 грн., тобто 6500 грн. А тепер подивиться диво рефінансування кредиту , де базою нарахування відсотків буде залишкова сума кредиту. Беремо за основну суму 5000 грн. (яка лишиласть після сплати кредиту 6 місяців)і оформляємо кредит на залишкову суму кредиту. Таким чином, якщо взяти річну відсоткову ставку 35% на кінцеву суму, то отримаємо 5000*35%/12= 146 грн. відсотків, а слідуючий місяць ще меше відсотків, тому що буде менша основна сума кредиту – 4200*35%/12=123 грн. і так далі, відсотки кожний місяць будуть менші.

P.S.: Такий  варіант рефінансування можливий коли у фінансової установи немає убовязкової умови повернення всіх нарахованих до кінця терміну відсотків на початкову суму в умовах виданого першого кредиту !

Отож, ми з Вами дізнались , що таке рефінансування кредиту і коли саме потрібно його здійснювати.


 © 2016-2017, WWW.MISCE.INFO “Місце інформації”. Всі права захищені
Публікація всіх авторських матеріалів та відеороликів дозволена тільки за умови прямого лінка на сайт. Для інтернет-видань обов’язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем лінка у першому абзаці на конкретну новину, статтю чи відео.