СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА ОДИНОКИМ МАТЕРЯМ


Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в
установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення
дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.
Право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має
мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.
Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).
Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, право на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, яка є батьком її дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.
Допомога на дітей одиноким матерям не призначається у разі перебування дитини на повному державному утриманні. Якщо дитина, яка перебуває на утриманні в інтернатному закладі за рахунок держави під час літніх канікул перебуває вдома, зазначена допомога призначається за повні місяці перебування дитини вдома на підставі довідки навчального закладу, про те, що
дитина в цей час не перебувала на повному державному утриманні.
Для призначення допомоги на дітей одинокими матерями надаються такі документи:
- документ, що посвідчує особу (паспорт);
- довідка про склад сім'ї з вказівкою, що дитина проживає при матері. У разі, коли дитина навчається за межами населеного пункту, в якому проживає мати, додається довідка з місця проживання матері (батька) та довідка з місця проживання (навчання) дитини;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідки про народження, виданої виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або документа про народження, виданого компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку.
У разі смерті одного з батьків:
- довідка про те, що на дітей не одержують пенсію в разі втрати годувальника;
- копія свідоцтва про смерть батька (матері);
Для дітей віком від 18 до 23 років, які навчаються:
- довідка з місця навчання дитини про те, що дитина навчається за денною формою навчання і не перебуває на повному державному утриманні;
Як визначити допомогу на дітей одиноким матерям?
Допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Так, наприклад Прожитковий мінімум на дітей віком до 6 років: з 1 січня - 972 гривні, з 1 грудня - 1032 гривні. В результаті виходить, що мінімальний розмір допомоги 1 січня 2013 року на дітей віком до 6 років становить 972х30%=291,60 грн, а 1 з грудня така допомога на дітей одиноким матерям становить 1032х30%=309,60грн.
Прожитковий мінімум на дітей віком від 6 до 18 років: 1 січня - 1210 гривень, з 1 грудня - 1286 гривень. В результаті виходить, що мінімальний розмір допомоги 1 січня 2013 року на дітей віком від 6 до 18 років становить 1210х30%=363 грн, а з 1 грудня 2013 року така допомога становить 1286х30%=385,80 грн.

Рекомендовані статті:

Соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям

Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами

Допомога при народженні дитини

Допомога при усиновленні дитини

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

 

Загрузка...


© 2016-2017, WWW.MISCE.INFO “Місце інформації”. Всі права захищені
Публікація всіх авторських матеріалів та відеороликів дозволена тільки за умови прямого лінка на сайт. Для інтернет-видань обов’язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем лінка у першому абзаці на конкретну новину, статтю чи відео.