Державна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування


Державна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається особам, визначеним в установленому порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування та відповідно до законодавства набули статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,
не призначається у разі перебування дитини на повному державному
утриманні. Для отримання такої допомоги на дітей органу праці та соціального захисту населення подаються слідуючі документи:

1) заява на призначення усіх видів соціальної допомоги

2) копія рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування;

3) копія свідоцтва про народження дитини;

4) довідка з місця проживання заявника про склад сім'ї (для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування і є вихованцями дитячих навчальних закладів, що фінансуються не за рахунок бюджетних коштів, - видана органом реєстрації довідка, у якій зазначаються статус дитячого навчального закладу і за які кошти він фінансується, а також підтверджується факт перебування у ньому
дітей);
5) довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник (у разі одержання пенсії на дитину органи праці та соціального захисту населення використовують відомості про розмір пенсії, що надійшли від органів Пенсійного фонду України на електронних носіях інформації).
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, надається у розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку.

Отож, визначаємо максимальний розмір такої допомоги.
По-перше, відповідно до Закону України "Про бюджет на 2013 рік" дивимося прожитковий мінімум для дитини відповідного віку.
Прожитковий мінімум на дітей віком до 6 років: з 1 січня - 972 гривні, з 1 грудня - 1032 гривні. В результаті виходить, що максимальний розмір допомоги 1 січня 2013 року на дітей віком до 6 років становить 972х2=1944 грн, а 1 з грудня така допомога становить 1032х2=2064 грн.

Прожитковий мінімум на дітей віком від 6 до 18 років: 1 січня - 1210 гривень, з 1 грудня - 1286 гривень. В результаті виходить, що максимальний розмір допомоги 1 січня 2013 року на дітей віком від 6 до 18 років становить 1210х2=2420 грн, а з 1 грудня 2013 року така допомога становить 1286х2=2572 грн.
У разі коли на дитину виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.

Рекомендовані статті:

Соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям

Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами

Допомога при народженні дитини

Допомога при усиновленні дитини

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Допомога одиноким матерям ( соціальна допомога на дітей одиноким матерям)

Загрузка...


© 2016-2017, WWW.MISCE.INFO “Місце інформації”. Всі права захищені
Публікація всіх авторських матеріалів та відеороликів дозволена тільки за умови прямого лінка на сайт. Для інтернет-видань обов’язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем лінка у першому абзаці на конкретну новину, статтю чи відео.